Cevapsız iletiler | Aktif konular Sistem saati: Pzr 26 Haz, 2016 23:46Konuya cevap yaz  [ 17 ileti ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Ay Akrep Burcunda 
Yazar Mesaj
*Yılan*
*Yılan*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum 26 Ekm, 2007 16:42
İleti: 138
Yaş: 35

Konum: istanbul

Sponsor Reklam AlanI

Sponsor Reklam AlanI

___________________________________________________


Bir Çocuk Olarak : Gizemli çocuk. Annesi ile yoğun bir ilişki kurmak, onunla çatışmak, onu kışkırtmak ve hissetmek ister. Aile atmosferini ve ebeveynleri arasındaki ilişkiyi sezinler. Yasaklara, tabulara, bilinçaltına ve cinselliğe erken yaşlarda merak sarar. Keşfetme dürtüsüne sahiptir. Yıkıma yol açacak ölçüde şiddetli öfke krizlerine girebilir. Göbek bağını kesmek ömür boyu sürecek bir iş olabilir.

İçsel Anne İmajı : Güçlü, büyüleyici, erk sahibi anne, ve/veya korkunç, kötü cadı

Öğrenmesi Zor Dersler : Her oyuncağını hemen parçalamamak.

Bir Anne Olarak : Kara peri. Çocuğuna duygusal açıdan bağlıdır ve kendisini adamıştır. Çocuğu ile ilgili her şeyi bilmek ister ve ona hiçbir sır bırakmaz. Zorlayıcı, ama aynı zamanda yok edici olabilir. Çocuğunu sürekli duygusal bağımlılık altında tutma eğilimi gösterir. Prensiplerine gelince acımasız ve ödünsüzdür.

Kadın İmajı : Siyah Madonna. Yılan kadın, örümcek kadın ve esrarengiz ayartıcı. Daima duygularını vurgular. Büyüleyici,gizemli,derin ve tutkuludur. İnsanların tam anlamıyla büyüleyebilir. Sahiplenici, yok edici, rezil ve karşı konulmazdır.

Gölgesi : Kötü cadı.

Güçlü Yönleri : Tedavici. Güçlü içgüdüsel yapısı dilekleri gerçekleştirme yeteneği ile birleşmiştir. Güç sahibi olmanın çekiciliğine karşı koyabilir ve sipiritüel gücünü tedavi amacıyla kullanabilir. Benliğinin üstesinden gelebilir. Yeni güçleri bıkmadan, yorulmadan seferber eder. Tüm tabular onu cezbeder.

Problemli Alanı : Güç manyağı. Herkesi fethetmek ve kendine bağımlı kılmak ister. Aşırı kıskançtır, affetmez, intikamcı ve güce takıntılıdır. Eşinden koşulsuz bağlılık bekler. Sık sık depresif, melankolik havalara girer. Fazlasıyla gizli kapaklıdır. Kontrol etme duygusuna bağımlıdır. Bazen kendi sevdiği şeyleri bile yok edecek kadar yıkıcı bir gücü vardır. Bir zehir küpüdür.

Temel Prensibi : Bunun içinde veya altında ne olduğunu bilmek isterim. Hiçbir zaman ucunu bırakmam.

Yaşam Tarzı : Büyülü bir kale veya Drakula'nın şatosu

Duygulu Ay için bu zor bir konumdur. Karakterinizde fanatikliğe varan bazı aşırılıkların bulunması olasıdır. Hizmet vereceğiniz herhangi bir çalışma alanı bulduğunuz zaman hiç yolunuzdan sapmadan bu işi yürütürsünüz. Sizde her an saklı duran bir enerji vardır. Bunu olumlu kullanmazsanız birçok sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Cinsel zevklerinizi doyurmak için elinizden geleni ardınıza koymazsınız. Belki de bu yüzden kendinize eziyet edeceksiniz.

-Cinsel Yaşam yönünüz güçlüdür. Ruh haliniz birden geniş değişiklikler gösterir. Kontrol etmekten hoşlanırsınız. Şaşırtıcı zorlukların üzerinden gelme kabiliyetiniz vardır. Sır saklarsınız. Başkaları hakkında bilgi almaya ilgi duyarsınız. Kavgacısınız. Bırakılması zor istenmeyen huylarınız vardır. Çözümünü düşünemediğiniz olaylar karşısında ya da olay hakkında size hiçbir şey anlatılmadığında fazlasıyla paniklersiniz. İnsanlarla iyi uyuşan bir duygusal karakteriniz var. Ölümden sonraki yaşam ile ilgiden ziyade bu dünya zevkleri ile daha ilgilisiniz. Akıllı ve mekanikçi veya iyi bir zanaatkarsınız. İç güdüleriniz kuvvetlidir. Hareketli, yaratıcı ve aşırı tutkuları olan bir kişisiniz. Gizli duygu ve düşüncelerinizi kimseye anlatmazsınız. İnsanların hakkınızda ne kadar bilmelerini istiyorsanız o kadarını açıklarsınız. Birçok konuda düşüncesizce ve birden hareket edersiniz ancak konu gizli duygularınız olduğu zaman hemen kendinizi tutarsınız. Kendi kendinize yaptığınız bu baskı sizde dışarı atılması gereken büyük bir enerji birikimi yapar.

İçki ve uyuşturucu maddelere düşkünlüğünüz olabilir. Hain, kinci, öç alıcı ve ezicisiniz. Size karşı çıkanlara kin ve öç dolu bir tepki gösterirsiniz. Yeteneklerinize büyük güveniniz olduğundan yalnızlık sizi sıkmaz. Daha çok kendi başınıza çalışmak istersiniz. Çok çabuk sinirlenen,sözünü sakınmayan, patavatsız bir yaradılıştasınız. Çok konuşmazsınız ama sizi öfkelendiren bir oldu mu karşınızdakini konuşmanızla yaylım ateşine tutarsınız.

Bilimsel çalışmalarla ilgilenir, özellikle düşüncelerinizi yararlı biçimlerde sınıflandırmayı başarırsınız. İradeniz çok güçlüdür. Erkekseniz, yaşamınıza giren kadınlar tutkulu, zeki ve yürekli olur, isteklerini elde etmek için gerekirse hileli yollara başvurabilirler. Ay kötü etkiler almışsa baştan çıkmış, cinsel konularda soysuzlaşmış bir insan olabilirsiniz. Kendi çıkarlarınız için en iyi arkadaşlarınızı arkadan vurabilirsiniz. Bir kadın tarafından aldatılabilir ya da ömür boyu kadınların dostluk ve arkadaşlıklarından yoksun kalabilirsiniz.

_________________

Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.


Cum 02 Kas, 2007 12:04
Profile bak
*Yılan*
*Yılan*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum 26 Ekm, 2007 16:42
İleti: 138
Yaş: 35

Konum: istanbul
İleti 
AY AKREP' TE

Temel Prensibi: Bunun içinde veya altında ne olduğunu bilmek isterim. Veya: Hiçbir zaman ucunu bırakma.

Anahtar Kelimeleri: Güçlü, kontrolcü, keskin, dönüştürücü, becerikli, analizci, manipülatif, iyileştirici, derin.

Ay'ları Akrep'te olan kişiler, tabuları yıkmak, yasak, gizli, örtülü ve acayip olan her şeyi keşfetmek ve ruhun karanlık derinliklerini araştırmak için içgüdüsel bir istek taşırlar. Akrep'in güç isteği, kontrol merakı, derinlemesine inceleyip keşfetme özelliği Ay ile karşılaştığında duygular, ihtiyaçlar, diğer insanların duyguları ve yaşamları ile bütünleşme gerektiren ilişki arenalarına kayar. Duygular derinleşir, ihtiyaçlar doyurulmayacak boyutta artar ve dönüşüm sancılı bir hale gelir. Kendine haklı bir güven duyabilecek kadar yetenekleri olan Akrep Ay kendini sevemez, kendine inanamaz ve yeteneklerine güvenemez. Doğal olarak hiç kimseye güvenemez ve sevildiğine inanamaz. Özellikle duygusal güvence ihtiyacı çok fazladır. Kimseye inanıp güvenmemesi ve her şeyin altında kendine karşı (kendi aleyhinde) bir şeyler çevriliyormuş paranoyası taşıması onu devamlı tedirgin, takıntılı ve görünmeyen kolları ile her olan biteni kontrol altına alma dürtüsünü hissetmesine neden olur. Bütünleşme, sevilme ve iz bırakabilme ihtiyacını direkt olarak ifade etmek yerine, planlar yaparak -çoğu kez farkında olmadan- karşısındakileri bağımlı hale getirerek, onları duygusal olarak kontrol ederek karşılar. Bilinçsizce devamlı olarak olayları ve insanları manipüle eder. Son derece ince hesaplı ve önsezili olduğundan planları uzun süre işleyebilir. Fakat bu süreçte doğal olan gidişatın kendi istek , ihtiyaç ve duygularına uydurulmak üzere kontrol edilmesi zorluğu yüzünden Akrep Ay'ın gücü ve enerjisi boşa tüketilir. Ölüme meydan okuyormuşcasına tavrının arkasında aslında ölme, kendini bırakma, kontrolü kaybetme ve kendini aciz hissetme korkusu yatar. Aşırı duyguların labirentinde kendini kaybetme ve iktidar oyunlarına takılma tehlikesi taşır. Gizli ve yasak şeyleri arzulamak, ruhsal gücünü isteklerinin ve dürtülerinin emrine bırakmak, karşısındakileri bağımlı hale getirmek için cinselliği araç olarak kullanmak diğer tehlikeli eğilimleridir. Güç ve çaresizlik çelişkisiyle insanların ruhlarını ele geçirmek için önüne geçemediği bir istek duyar. "Ya hep, ya hiç", veya "Benden yana değilsen, benim düşmanımsın" gibi duygusal açıdan aşırı uçlarda gezer. Sorumluluğunu taşıdığı insanlara gereksindikleri özgürlüğü vermekte müthiş zorlanır. Aileye ve aile geleneklerine aşırı derecede güçlü ve yapısal bağlarla bağlıdır. Kendi hayatını yaşamak ve değerlerini oluşturmak yerine ebeveynlerinin beklentilerini yerine getirmeye kendini zorunlu hisseder. Şiddetli içsel öfke ve saldırganlık taşır, ancak kendisini kurtarıp oradan uzaklaşmakta büyük güçlük çeker.

Tipik Duygusal Reaksiyonları: Bu Ay burcu insanı nefret, tutku, kıskançlık, depresyon, akıl karışıklığı ve ölüm isteği gibi aşırı duygular hissetmesine karşın bunlar bariz tepkiler halinde dışarıya yansımayabilir.Otomatik işleyen -anlık hissedilen duygular olarak- kendisinin bile farketmeden bastırdığı dürtüler şeklinde ortaya çıkabilir (kinayeli ifadeler, üstü kapalı duygusal tehditler, sebepsiz savunmalar ve iğneleyici saldırılar). Fazlasıyla gizli kapaklı, başkasının sırlarını öğrenmeye istekli, kendi sırlarını asla açmayan bir kişidir. Aşırı kıskanç olabilir fakat bunu ustaca gizleyebilir. Affetmez, unutmaz ve intikam için sabırla bekleyebilir. Bazen kendi sevdiği şeyleri bile yok edecek kadar yıkıcı bir gücü vardır. Akrep'teki Ay eşinden ve sevdiği herkesten koşulsuz bağlılık bekler. Sık sık depressif ve melankolik havalara girer. Sahiplenici, yok edici, rezil ve karşı konulmaz olabilir. Başkalarını da zorlayan muazzam bir duygusal gücü vardır. Ruhun karanlık, arkaik güçlerine erişme yetneğine sahiptir. Köklerini araştırmak ilgisini çeker. Kendi gücü ile baştan çıkabilir. Başka insanları duygusal olarak sömürüp kurutabilir. Gerekli gördüğü yerlerde radikal ve kökten bir yenilik yapar. Çürüyen kökleri ve yapıları söküp atma arzusu duyar, fakat bunları yaparken hem kendine hem de başkalarına karşı acımasız ve yıkıcı olabilir. Hem içte hem de dışta kendisini dönüştürmeye gönüllüdür. Köklü dönüşümü genellikle planları ters teptiğinde ve yaşam koşulları ile yüzleşmek zorunda kaldığında gerçekleşir. Geleceğe dair önsezileri çok kuvvetli, görünenin altında olanı farketme yeteneği güçlüdür. Ölümün anlamı, ezoterik temalar ve şamanizm konularına küçük yaşta ilgi duyar. Çok güçlü bir iyileştirme ve telkin yeteneği vardır. Ancak bunları kendisini iyileştirdiği ve dönüştürdüğü zaman başkaları için de kullanabilir.

Çocukluk Deneyimleri: Gizemli çocuk. Annesi ile yoğun bir ilişki kurmak, onunla çatışmak, onu kışkırtmak ve hissetmek ister. Aile atmosferini ve ebeveynler arasındaki ilişkiyi sezinler. Yasaklara, bilinçaltına ve cinselliğe erken yaşlarda merak salar. Keşfetme dürtüsüne sahiptir. Yıkıma yol açacak ölçüde şiddetli öfke krizlerine girebilir. Güvenmemeyi çok erken yaşlarda öğrenir. Büyük olasılıkla bu kişinin ebevynlerinden biri onu önemsiyormuş, (hatta aşırı koruyuculuk noktasında) onunla ilgileniyormuş gibi davranmış olabilir. Ancak genellikle bunun arkasında sevgi içermeyen başka dürtüler bulunur (acizlik, ayakta kalma, istenmeyen gebelik..). Çoğunlukla aile çocuk için en iyisini içtenlikle ister gibi görünürken, onu daha çok manipüle edip, kontrol etmektedir. Böylece çocuk kuşkucu olmayı öğrenir ve kendisini korumak için karşısındakinin ne söyleyeceğini, neler yapabileceğini tahmin etmeye ve asıl motivasyonunu anlamaya çalışır. Göbek bağını kesmek ömür boyu sürecek bir iş olabilir.

Annesini algılayış biçimi; Güçlü, erk sahibi, her şeyi bilmek isteyen, duygusal bağımlılık altında tutma eğilimi gösteren, prensiplerinde acımasız ve ödünsüz anne.

Öğrenmesi Zor Dersler: Her oyuncağını hemen parçalamamak. Büyük bir kaybetme korkusu ile herşeyi denetlemekten vazgeçmelidir.Yeteneklerini keşfedip, benliğine değer vermeli ve kimseyi beklemeden kendini sevmeyi öğrenmelidir. Onları kontrol etmek için başkalarının duygularıyla ve motivasyonlarıyla aşırı ilgilenmekten vazgeçip enerjisini kendi yapabileceklerine odaklamak zorundadır. Affetmeyi öğrenmeli, kendi duygu fırtınalarının kaynağına inmeli ve kendi derinliklerini keşfetmelidir. Bir parçasından kurtulmak için o şeyin tümünü yıkmak yerine, dönüştürmeyi ve yapıcı bir şekilde iyileştirmeyi seçmelidir.

_________________

Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.


Cum 02 Kas, 2007 16:10
Profile bak
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Pzr 11 Mar, 2007 19:27
İleti: 4051
Yaş: 26

Konum: İstanbul
İleti 
Güç ve kontrol arzusu, analizcilik, sivri ve yıkıcı tutumlar, şifacılık , denge zaafiyeti

Öğrenmek adına karşınıza engel çıkar ise, arzularınızın gerçekleşmesi engelleniyor diye , pek çok şeyi, olayı ve kişiyi kolayca harcayabilirsiniz. Kök aile yaşamınızda anneniz sizi gösterdiği kadar sevmemiş olabilir.
Bunu fark ettirdiği ve kendince yöntemler ile sizinle ilgileniyormuş gibi gösterdiği için yaşam boyu kuşkuduyan bir yapı geliştirirsiniz. Bu sizin doğal işiniz olur.
Her söylenenin ardında mutlaka bir başka anlam ararsınız. Çevrenizdekileri de aşırı kuşkucu bir hale getirebilirsiniz.
dair derinlerde yatan duygu çevrenizdeki herkesi kontrol etmeye ve herkese kuşkucu bakmaya sürükler. İnsanlar karşı duyduğunuz öfkeden vazgeçmelisiniz. Ve herşeyi kontrol edemeyeceğinizi çok iyi bilmelisiniz.

_________________
*“Rahatlığın sona erip sıkıntının başladığı yerde, yaşamın bize vermeyi amaçladığı eğitim başlar.”
*Bilinçaltınızdan açığa çıkaramadığınız herşey bir gün kaderiniz olarak karşınıza çıkar.
*Rabbim! Gerçekten de bana vereceğin her hayra muhtacım. (Kasas Suresi 24)


Pts 04 Oca, 2010 11:38
Profile bak
Kadınca
Kadınca
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal 17 Şub, 2009 00:30
İleti: 11771
Yaş: 26

Konum: varlığımın doldurduğu boşluk/yüreğimin satır aralığı
İleti 
evet hepsi mevcut şuan sivri ve yıkıcı tutum değil bizzat uygulamalar.gerçi ay akrepten çıksada benim tutumum değişmicek

_________________
Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin,Kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür;Sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin.(akrep kadını)

"Hayatındaki herkes sana muhalefet oluyorsa tadını çıkar, demek ki İKTİDAR sensin !"
"Fark,birileri farklı olmaya çalışırken kendin olmaktır hayatta"


Pts 04 Oca, 2010 11:42
Profile bak
*AkrepKral*
*AkrepKral*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Çar 05 Eyl, 2007 20:36
İleti: 16623
Yaş: 34

Konum: elm sokağı : )
Yaşadığınız il: 34 İstanbul
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Belirtmedi
İleti 
: )

_________________
dışım gön içim kan
Resim


Pts 04 Oca, 2010 11:43
Profile bak
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Pzr 11 Mar, 2007 19:27
İleti: 4051
Yaş: 26

Konum: İstanbul
İleti 
Örneğin Ay'ı Akrep'te olan birisi güvenmemeyi çok erken yaşlarda öğrenir. Büyük olasılıkla bu kişinin ailesi veya ebeveynlerinden biri onu önemsiyormuş, (hatta aşırı koruyuculuk noktasında) onunla ilgileniyormuş gibi davranmış olabilir, ancak genellikle bunun arkasında sevgi içermeyen başka dürtüler bulunur. Çoğonlukla aile çocuk için en iyisini içtenlikle ister gibi görünürken, onu daha çok manipule edip, kontrol etmektedir. Böylece çocuk kuşkucu olmayı öğrenir ve kendisini korumak için karşısındakinin ne söyleyeceğini, neler yapabileceğini tahmin etmeye ve asıl motivasyonu anlamaya çalışır. Sonra bir yetişkin olduğunda, ebeveyninin kontrolcü davranış modellerinin bir kısmını göstermeye başlar


Çeviren: Mehmet Arap : DONNA CUNNINGHAM sosyal çalışma alanında lisansüstü diplomasına ve 25 yıllık danışmanlık deneyimine sahiptir. Çok sayıda astroloji kitabının yazarıdır. Bu makale "An Astrological Guide to Self-Awareness" kitabından alınmıştır.

_________________
*“Rahatlığın sona erip sıkıntının başladığı yerde, yaşamın bize vermeyi amaçladığı eğitim başlar.”
*Bilinçaltınızdan açığa çıkaramadığınız herşey bir gün kaderiniz olarak karşınıza çıkar.
*Rabbim! Gerçekten de bana vereceğin her hayra muhtacım. (Kasas Suresi 24)


Pts 15 Şub, 2010 10:34
Profile bak
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Pzr 11 Mar, 2007 19:27
İleti: 4051
Yaş: 26

Konum: İstanbul
İleti 
18 Temmuz 2010 Saat:20:41 Ay Akrep Burcuna Giriyor
21 Temmuz 2010 Saat 2:43 Ay Akrep Burcunda, Başak Burcundaki Satürn’le sekstil açı yaptıktan sonra boşluğa düşüyor.
22 Temmuz 2010 Saat 2:48 Ay Yay Burcuna giriyor.Ay Akrep Burcunda
Akrep; dişi, kararlı, inatçı bir su burcudur. Öz disiplini gelişmiş bir Ay Akrep, kendini yenilmez hisseder. Sezgileri ve sağ duyusu öylesine gelişmiştir ki, hiç bir şey gözünden kaçmaz. Ama ruhunun derinliklerindeki duygularını kimseye sezdirmez. İç dünyasını sadece ruhen anlaştığı özel kişiye açar. Bu da sıklıkla olan bir şey değildir.

Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.

Ay'ın bu konumu kişinin zor bir çocukluk dönemi geçirmesine neden olmuş olabilir. Anne baskıcı, ya da katı, çocuğu zorlayan biri olabilir. Bu da kişiyi, katı kimseye güvenmeyen biri yapar. Hafızası kuvvetli olduğu için duygusal yaraları hiç bir zaman unutmaz.

Bu kişi sevdiği zaman çok kıskanç ve sahiplenici olur. Bazen duygularının esiri olabilir. Bazen de duyguları konusunda ikilemde kalır. Hem kıskançlık duyar hem de karşı tarafın aşırı bağımlılığından rahatsız olur. Duyguları karanlık ve hiç bir zaman gün ışığına çıkmayacak şekildedir. Bazen kendisi bile duygularının derinliklerinden korkar. Karşısındaki kişinin duygu yoğunluğundan ya da ona karşı hissettiği yoğun duygulardan korkup kaçmış olabilir. Duyguları çok yoğun olduğu için birine gerçekten aşık olması pek hafife alınacak bir şey değildir. Aslında Ay burçların en idealist ve romantiklerinden olmasına rağmen bunu göstermesi çok zordur. Bundan korkar. Gönlünün derinliklerindeki üzüntülere, o izin vermedikçe dokunulamaz. Zaman zaman kendi içine kapanıp herkesten uzak bir köşeye çekilmek isteyebilir. Böyle zamanlarda dünyasına en özel kişinin bile girmesine izin vermez. Bunları paylaşmak ister fakat insanlara güvenmesi çok zordur.

Aşk, Ay Akrep’le kesinlikle sakin ve huzurlu değildir. Sadece aşka karşı değil hayatın tümüne güçlü bir tutkuyla bağlıdır. Güçlülüğe karşı hayranlığı vardır ve sevgide karşısındaki kişinin güçlü olmasını ister. Aşk konusunda taktikleri vardır. Tutkuludur ve karşısındakinde de aynı tutkulu davranışları bekler. Sürekli bir beraberlik peşindedir ama böyle bir şeyin yaşanabileceğini kabullenmek onun için başlı başına bir meseledir.

Güçlü olma konusundaki tutkusu, iş konusuna da yansır. Hukuk, araştırmacılık, gazetecilik, bilim adamlığı, cerrahlık, psikologluk tam Ay Akrep'e göre işlerdir. Gizemleri çözmekten çok hoşlanır. Güneş Akrep Burcu gibi gözlerindeki derinlik ve araştırmacı dedektif bakışları karşısındakini rahatsız edebilir.
Kaynaklar: Alan Oken - Alan Oken’s Complete Astrology

_________________
*“Rahatlığın sona erip sıkıntının başladığı yerde, yaşamın bize vermeyi amaçladığı eğitim başlar.”
*Bilinçaltınızdan açığa çıkaramadığınız herşey bir gün kaderiniz olarak karşınıza çıkar.
*Rabbim! Gerçekten de bana vereceğin her hayra muhtacım. (Kasas Suresi 24)


Pzr 18 Tem, 2010 20:11
Profile bak
Kadınca
Kadınca
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal 17 Şub, 2009 00:30
İleti: 11771
Yaş: 26

Konum: varlığımın doldurduğu boşluk/yüreğimin satır aralığı
İleti 
aileyle ilgili değil.kuşkuculuk kanımızda var : ) kurtulunmuyor

Korkusuz, cesur, bagimsiz bir yapisi vardir. cinsellige asiri düskünlügü vardir.
Gizliliğe değer veren, bilimsel çalışmalara ilgi duyan biridir. İradelidir. Öfkelendiğinde sivri dilli bir olabilir. Ani hareket eder. Ay Akrep’in çekiciliği mıknatıs gibidir. Enerjisi tükenmez. Fakat bunu kontrol altına alamazsa oldukça yıkıcı olabilir. Hiç bir meydan okuma onun için ürkütücü değildir ve hiç bir şey imkansız değildir. Dış etkenler ya da diğer kişiler onun yolunun üstüne taş koyamaz.Ay'ın bu konumu kişinin zor bir çocukluk dönemi geçirmesine neden olmuş olabilir. Anne baskıcı, ya da katı, çocuğu zorlayan biri olabilir. Bu da kişiyi, katı kimseye güvenmeyen biri yapar. Hafızası kuvvetli olduğu için duygusal yaraları hiç bir zaman unutmaz.Bu kişi sevdiği zaman çok kıskanç ve sahiplenici olur. Bazen duygularının esiri olabilir. Bazen de duyguları konusunda ikilemde kalır. Hem kıskançlık duyar hem de karşı tarafın aşırı bağımlılığından rahatsız olur. Duyguları karanlık ve hiç bir zaman gün ışığına çıkmayacak şekildedir. Bazen kendisi bile duygularının derinliklerinden korkar. Karşısındaki kişinin duygu yoğunluğundan ya da ona karşı hissettiği yoğun duygulardan korkup kaçmış olabilir. Duyguları çok yoğun olduğu için birine gerçekten aşık olması pek hafife alınacak bir şey değildir. Aslında Ay burçların en idealist ve romantiklerinden olmasına rağmen bunu göstermesi çok zordur. Bundan korkar. Gönlünün derinliklerindeki üzüntülere, o izin vermedikçe dokunulamaz. Zaman zaman kendi içine kapanıp herkesten uzak bir köşeye çekilmek isteyebilir. Böyle zamanlarda dünyasına en özel kişinin bile girmesine izin vermez. Bunları paylaşmak ister fakat insanlara güvenmesi çok zordur.Aşk, Ay Akrep’le kesinlikle sakin ve huzurlu değildir. Sadece aşka karşı değil hayatın tümüne güçlü bir tutkuyla bağlıdır. Güçlülüğe karşı hayranlığı vardır ve sevgide karşısındaki kişinin güçlü olmasını ister. Aşk konusunda taktikleri vardır. Tutkuludur ve karşısındakinde de aynı tutkulu davranışları bekler. Sürekli bir beraberlik peşindedir ama böyle bir şeyin yaşanabileceğini kabullenmek onun için başlı başına bir meseledir.Güçlü olma konusundaki tutkusu, iş konusuna da yansır. Hukuk, araştırmacılık, gazetecilik, bilim adamlığı, cerrahlık, psikologluk tam Ay Akrep'e göre işlerdir. Gizemleri çözmekten çok hoşlanır. Güneş Akrep Burcu gibi gözlerindeki derinlik ve araştırmacı dedektif bakışları karşısındakini rahatsız edebilir.Akrepteki Ay ve Sağlık; Ay’ları akrepte olanlar güçlü, kuvvetli ve dirençlidirler. Bu yüzden kolay koyla hastalanmazlar. Fakat sert etkiler almışsa ay, bağırsakların alt bölümleri, idrar yolları hassas olabilir. Vücutlarını çok temiz tutmaları gerekir. Ayları akrepte olanlar, boyun, boğaz ve göğüs kısımlarını soğuktan korumalıdırlar. Soğuk almak onlar için tehlikeli olabilir. Grip vb. hastalıklar iyi tedavi edilmelidir. Aksi halde mikroplanabilir daha sonra ciddi sorunlar çıkartabilir. Ay’ın akrepte olması içkiye düşkünlüğe neden olabilir. Bu konuya dikkat edilmelidir. Alkol vücudun direncini yok ederek mikroplu, bulaşıcı hastalıklara zemin hazırlar. Dengeli beslenme çok önemlidir. Süt, beyaz peynir, yoğurt, balık, karaciğer, böbrek, yağsız etler, buğday, yulaf, çavdar, bezelye, yeşil fasülye, lahana, marul, mısır, elma, üzüm, portakal, greyfut, incir-hurma, şeftali, ceviz, fındık vb.den bol bol yararlanmalılar.

"yuh" dedirtecek cinsten benzerlikler :D Allahım neydi günahım,günahım neydi Allahım : ))

_________________
Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin,Kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür;Sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin.(akrep kadını)

"Hayatındaki herkes sana muhalefet oluyorsa tadını çıkar, demek ki İKTİDAR sensin !"
"Fark,birileri farklı olmaya çalışırken kendin olmaktır hayatta"


Cmt 18 Eyl, 2010 13:40
Profile bak
Kadınca
Kadınca
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal 17 Şub, 2009 00:30
İleti: 11771
Yaş: 26

Konum: varlığımın doldurduğu boşluk/yüreğimin satır aralığı
İleti 
bazen o kadar uçlarda olurum ki kendimi üzmeyi acıtmayı umursamadan hedefe gitmek için aradaki ufakları harcayabilirim,hiç düşünmeden.acı zaten akrebin sevgilisidir.korkudan kaçmaktansa üzerine gitmek ama aptal cesaretiyle değil mantıklı cesaretle.sorun yok relax :) rahat.ommmmmm ! : )

_________________
Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin,Kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür;Sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin.(akrep kadını)

"Hayatındaki herkes sana muhalefet oluyorsa tadını çıkar, demek ki İKTİDAR sensin !"
"Fark,birileri farklı olmaya çalışırken kendin olmaktır hayatta"


Cmt 18 Eyl, 2010 13:57
Profile bak
Kadınca
Kadınca
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal 17 Şub, 2009 00:30
İleti: 11771
Yaş: 26

Konum: varlığımın doldurduğu boşluk/yüreğimin satır aralığı
İleti 
AY’I AKREP BURCUNDA OLAN KİŞİLERİN HER SORUNU DUYGUSAL BİR

PATLAMAYA NEDEN OLABİLİR.İnatçılıkları, önlerindeki en büyük engellerden biridir. Kendilerine meydan okumaya kalkan kişilere karşı çok güçlü tepkileri olur. Kıskançlık eğilimi göze batacak kadar barizdir. Zarar gördüklerine inandıklarında kesinlikle kin besler, er ya da geç öç almak isterler. Bu zelliklerinin farkına varırlarsa, bu tür yıkıcı duyguları frenleyebilirler ama objektif olmakta zorlanırlar. Bu tip duyguların olumsuz ifadesi psikolojik dengelerini kolayca bozabilir. Başarmak için fiziksel enerjilerini yükseltmeleri gerekebilir. Eğer motivasyon olumlu yönlendirilirse, istedikleri her şeyi başarabilirler.Ay Akrep burcunda düşer. Bu konumda doğanlar, duygularını ifade ederken ihtiraslı olabilirler. Duyguları güçlü ve yoğundur. Sevgileri, nefretleri, tüm duyguları inanılmayacak kadar zengindir. Kişisel sorunlarıyla başa çıkmakta başarılı olsalar da, psikolojik problemler yaratmakta da bir o kadar ustadırlar. Hayatları çok inişli çıkışlı olabilir. Her sorunları, uygusal bir patlamaya neden olabilir. En küçük sorun karşısında bile uzun ve derin düşüncelere dalarlar. Her şeyi en küçük ayrıntısına kadar ölçüp biçerek bir sonuç çıkarırlar. Şüpheci yapıları, havadan nem kaparak işi abartmalarına neden olabilir.

:!:

_________________
Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin,Kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür;Sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin.(akrep kadını)

"Hayatındaki herkes sana muhalefet oluyorsa tadını çıkar, demek ki İKTİDAR sensin !"
"Fark,birileri farklı olmaya çalışırken kendin olmaktır hayatta"


Cmt 18 Eyl, 2010 16:41
Profile bak
Kadınca
Kadınca
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal 17 Şub, 2009 00:30
İleti: 11771
Yaş: 26

Konum: varlığımın doldurduğu boşluk/yüreğimin satır aralığı
İleti 
ay akrebin etkisi de var bende o yüzden bu kadar ağır geliyor...

_________________
Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin,Kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür;Sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin.(akrep kadını)

"Hayatındaki herkes sana muhalefet oluyorsa tadını çıkar, demek ki İKTİDAR sensin !"
"Fark,birileri farklı olmaya çalışırken kendin olmaktır hayatta"


Sal 19 Ekm, 2010 13:08
Profile bak
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Pzr 11 Mar, 2007 19:27
İleti: 4051
Yaş: 26

Konum: İstanbul
İleti 
Arkadaşlar üzerindeki izlenimlerim; ailesine karşı güven & insanlara karşı güven süphe sorunlarının olması.Ansızın içine kapanır bir süre kuytu köşesinde geçirir vakitlerini. Bu kuytu sessiz köşesinde düşüncelerini kimseye, sevdiğine açmayacak sadece onda kalacaktır.Gelgitleri yoğundur.İçteki gizini anca, babasından daha çok güvenecek birine açacaktır.

_________________
*“Rahatlığın sona erip sıkıntının başladığı yerde, yaşamın bize vermeyi amaçladığı eğitim başlar.”
*Bilinçaltınızdan açığa çıkaramadığınız herşey bir gün kaderiniz olarak karşınıza çıkar.
*Rabbim! Gerçekten de bana vereceğin her hayra muhtacım. (Kasas Suresi 24)


Per 02 Arl, 2010 16:50
Profile bak
Kadınca
Kadınca
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal 17 Şub, 2009 00:30
İleti: 11771
Yaş: 26

Konum: varlığımın doldurduğu boşluk/yüreğimin satır aralığı
İleti 
akrepberat yazdı:
Arkadaşlar üzerindeki izlenimlerim; ailesine karşı güven & insanlara karşı güven süphe sorunlarının olması.Ansızın içine kapanır bir süre kuytu köşesinde geçirir vakitlerini. Bu kuytu sessiz köşesinde düşüncelerini kimseye, sevdiğine açmayacak sadece onda kalacaktır.Gelgitleri yoğundur.İçteki gizini anca, babasından daha çok güvenecek birine açacaktır.


ona bile açmaz : )

_________________
Sen kocaman çöllerde bir kalabalık gibisin,Kocaman denizlerde ender bir balık gibisin.Bir ısıtır, bir üşütür, bir ağlatır, bir güldürür;Sen hem bir hastalık hem de sağlık gibisin.(akrep kadını)

"Hayatındaki herkes sana muhalefet oluyorsa tadını çıkar, demek ki İKTİDAR sensin !"
"Fark,birileri farklı olmaya çalışırken kendin olmaktır hayatta"


Per 02 Arl, 2010 16:51
Profile bak
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Pzr 11 Mar, 2007 19:27
İleti: 4051
Yaş: 26

Konum: İstanbul
İleti 
Karşılıklı gerçek güven bu şekilde olabilir. Yoksa insanlar senin hakkında şüphe/kuşku duymaya devam edecektir.

_________________
*“Rahatlığın sona erip sıkıntının başladığı yerde, yaşamın bize vermeyi amaçladığı eğitim başlar.”
*Bilinçaltınızdan açığa çıkaramadığınız herşey bir gün kaderiniz olarak karşınıza çıkar.
*Rabbim! Gerçekten de bana vereceğin her hayra muhtacım. (Kasas Suresi 24)


Per 02 Arl, 2010 16:54
Profile bak
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Çar 27 Ekm, 2010 13:57
İleti: 773
Yaş: 43
İleti 

Sponsor Reklam AlanI

Sponsor Reklam AlanI

___________________________________________________
off en zor yerleşimlerdendir bilirim..asla ama asla otoritesine karşı gelemezsiniz..hayır lügatlarında yoktur..evet diyeceksiniz..ve tabi olacaksınız..ve öyle yoğunlardırki ister istemez çok insanı yörüngelerine çekerler..ve kolayca etki altına alırlar..babam ay akreptir..yakınen biliyorum.((..ama diğer taraftan son derece çekici insanlardır..etraflarında insanlar pervane olurlar adeta..yani çok sevilir,sayılır ve önemsenirler hemen her ortamda..

_________________
Resim

Yoklukla kavuş varlığa, dünyayı bırak,
Vuslatla yolun ahreti, ukbayı bırak,
Allahsa muradın düşünüp durma derin,
Dünyayı unut, maddeyi, manayı bırak.


Per 02 Arl, 2010 16:55
Profile bak WWW
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz   [ 17 ileti ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

İlgili Konular
 Konu   Yazar   Cevap   Gösterim   Son ileti 
Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. jupiter koç burcunda 22 ocak-4 haziran

akrep10

1

1714

Pts 24 Oca, 2011 20:25

akrep10 Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Akrep burcunda yalnızlık sürekli mi? yoksa ben mi öyleyim.

berkan b

7

1860

Per 18 Nis, 2013 13:12

MAVİ LOTUS Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. yükseleni de akrep olan kadın akrep erkegiyle karsılasırsa

yogunakrep

5

1638

Pts 21 Ekm, 2013 12:10

MAVİ LOTUS Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Yelkovan (akrep erkeği) akrep (kadını)...

dgs

2

2704

Cmt 26 Arl, 2009 22:50

CaRLoS Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Annem akrep ben akrep.. Olmuyor olmuyor..

[ Sayfaya gitSayfaya git: 1, 2, 3, 4 ]

lanet sempatik

52

13166

Çar 18 Tem, 2012 15:00

MAVİ LOTUS Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. ben akrep'bim

[ Sayfaya gitSayfaya git: 1, 2 ]

huysuz

25

4408

Pzr 27 Şub, 2011 17:53

alone_scorpion Son iletiyi göster

 


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  
cron


Guvenli Arama Acik


 


| | | | | |
cron
web siteleri
Review www.akreportal.net on alexa.com

İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan Akreportal.net Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Akreportal.net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler İletişim sayfamız aracılığı ile veya adresinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 2 (iki) Hafta içerisinde tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
phpBB3 Türkçe: phpBB Türkiye
phpBB SEO