Cevapsız iletiler | Aktif konular Sistem saati: Cmt 01 Kas, 2014 08:15

Konuya cevap yaz  [ 25 ileti ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
ölüm anında yaşananlar 
Yazar Mesaj
Yönetim
Yönetim
Kullanıcı avatarı

Sponsor Reklam AlanI

Sponsor Reklam AlanI

Ölüm anında insanların bilincinin ne kadar açık olduğunu ve o saniyelik zaman sürecinde neler gerçekleştiği araştırıldı. Araştırmanın sonucunda ölümün tek bir ana ait bir şey olmadığı, devam eden bir süreç halinde gerçekleştiği ortaya çıktı. Yani 'Hayatım bir film şeridi gibi gözümün önünden geçti!' lafının doğruluğu bir anlamda kanıtlanmış oldu.

'Ölüm Sonrası Aslında Ne olur' kitabının yazarı Doktor Sam Parnia ve ölüm sonrası 'bilinci' inceleyen uzmanlar, bir an için öbür dünyaya yolculuk eden insanların anlattıklarına bilimsel açıklamalar getirmeye çalışıyor.

Acil müdahale sırasında bilinçlerinin açık ve olan bitenden haberdar olduklarını belirten hastaların ifadeleri için Doktor Parnia, bu tür durumların ölüm sonrasını öğrenmekten öte doktorlara acil müdahale pratiği yapma şansı verdiğine inanıyor.

Yukarıdan izleme
Geri dönüş yaşayanların yüzde 10 ila yüzde 20'sinin, bilinçlerinin sürekli açık olduğunu, bir kısmının ise acil müdahale esnasında sağlık görevlilerini yukarıdan kendilerini izlediğini söylediğini belirten Dr. Parnia şöyle devam ediyor:

"İnsan öldüğünde beyindeki kan dolaşımı da duruyor ve beyin fonksiyonlarını yerine getiremiyor, bu sebeple bilincin açık olma durumu her ne kadar gerçekliğini yitirse de doktorların kan dolaşımını tekrar başlatacak mucizevi bir müdahalede bulunmaları az da olsa bilinç durumunu tartışılabilir hale getiriyor."

Bilim genel bir ifadeyle nabzın durmasıyla birlikte ölümün de gerçekleştiğini açıklıyor, fakat bilimsel araştırmaların asıl ilgilendikleri kısım, kalbin durması ve hücrelerin ölmeye başlamasından sonra gerçekte beyinde nelerin gerçekleştiğini öğrenebilmek.

Örneğin nabzın durmasıyla birlikte oksijen miktarının ne ölçüde ve ne hızda değiştiği ölüm süresini belirleyen önemli bir etmen.

Bir adamın hikayesi
Araştırmacılar, dinsel ve felsefi tartışmaların veya geri dönüş hikayelerinin de insanların bu şekilde düşünmelerine ve hissetmelerine neden olduğunu söylüyor.

Bilinen önemli olaylardan biri de 20 yıl önce baptist bir başkanın başına gelen talihsiz bir kaza sonucu yaşadıkları. Ölümcül bir kaza geçiren Don Piper’ın bedeninde yaşama belirtisi bulamayan sağlık görevlileri, uzman bir doktorun gelmesini beklemek üzere cesedin üzerini örttüklerini ve bir rahibin Don’un başında dua ettiğini söylüyor. Bir süre sonra, Don’un da rahiple birlikte duaya eşlik ettiğine inanamayan görevliler, Don Piper'ın yaklaşık 1 saat kadar ölüm halinde bulunduğunu belirtiyor.

Başından geçenleri sonrasında bestseller olan "Cennet'te 90 dakika" adlı kitabında anlatan Don, daha önce dünya da hiç işitmediği şarkıları duyduğunu, diğer inananları gördüğünü ve sadece iyi şeyler düşündüğünü anlatıyor.

Yeni bir bilim dalı mı?
Doktor Parnia’ya göre, bu tür hikayelerin mistik oluşundan ve yapılan araştırmaların uyandırdığı meraktan öte, ölüm sonrası yaşanan tecrübelerin, doktorlara acil müdahale esnasında sağladığı faydalar daha gerçekçi:

"Bu tür araştırmalar, insan aklı ve bilinci hakkında önümüze daha geniş ve daha nesnel bir alan açıyor, hatta yeni bir bilim dalı bile doğuyor olabilir böylelikle hastalara daha çok yardımcı olabiliriz. Dahası, bu çalışmalar, ölüm esnasında insan aklını ve yapısını incelemek isteyen fizikçiler için fevkalede veriler sunuyor."

Avrupa ve Amerika'da yaklaşık 25 hastane 'bilinç' araştırması için çalışma yapıyor, fakat Doktor Parnia'nında eklediği gibi bu tür incelemeler bir gecede sonuç verebilicek türlerden değil ve en azından 3 yıl daha tahmin edilebilir analizler yapmaya mahal vermiyor.

http://www.akreportalnet.com/portal/kurallar-vt2.html

Cmt 03 Ekm, 2009 00:47
Profile bak
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*
Kullanıcı avatarı

bir arkadaşım var bu akşam da bir araya geldik.. 89 doğumlu, ve 3 yıl önce feci bir trafik kazasında hayatını kaybediyor.. ölü diye morga atıcaklarken hademeye tepki veriyor hademe gidiyor doktora haber veriyor sonra bakıyorlar ki yaşıyor.. doktor ailesine şunu açıklamış.. tamamen kalbi durdu,3 saat kadar cansız bedeni beklettik müşahade altında tuttuk ve sonra sizlerin de bilgisiyle morga götürürken son anda yaşadığına dair tepki vermiş (miş).
çocuk yaşadıklarını bir film şeridi gibi anlatıyor.. hissettim diyor..azraili hissettim.o hep yanımdaydı benim.. beni o kontrol ediyordu.. ve bir bağ oluştu yaradanla aramda diyor.. beyin kanaması geçirmiş,genel cerrahi uzmanı operasyon riskinin %98 olduğuna dair evrağı ailesine imzalattırıyor..yani hastanın yaşama şansı %2.. çocuk psikolojik sorunlar yaşıyor,ben ve arkadaşlarım zaman zaman teselli ve tpluma kazandırma mücadelemizi veriyoruz.. hareketlerinde dengesizlikler var fakat yatıştırılabilir ve kontrol altına alınabilir.. ilaç tedavisidevam ediyor.. üstelik sosyal faaliyetlere katılıyor.. ölümle cebelleşirken hastanelerin oradan oraya nakil ettiği belgeleri,operasyonun ve ailesine imzalatılan belgeyi filan çocuk hep çantasında taşıyor,saklıyor.. Dini konulara yönelme isteği oldu tabii araştırıpta,çok yönlü araştırma-tartışma konularına giriyoruz.. Kendi doğrularını bulmaya çalişiyor.. Üstelik normal bir kız arkadaşı var ve aynı duruma da o kız arkadaşı düşmüş.. o kadar tesadüflerle dolu bir hayatı varki bu çocuğun.. Şimdi kendi sıkıntısı bitti birde kız arkadaşını taktı kafasına,onu düşünüp duruyor..
Araştırmaların nesnel bir durumu yok ki.. öteki dünyaya gidip gelme diye bir şey olamaz.. Ölüm anında beynin incelenmesi... hmm.. çok düşündürücü..

Sarhoşun gök kubbesi yıldızlarla süslüdür..
Aşığın gök kubbesi ise canlarla süslü ~

Cmt 03 Ekm, 2009 01:14
Profile bak
Hesap Durduruldu
Kullanıcı avatarı

Yani bencede bir gecede olmaz bu işler adamlar saniyelik ölüyor çünkü : )

Cmt 03 Ekm, 2009 01:14
Profile bak
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*
Kullanıcı avatarı

Vardır Yaradanın bir hesabı muhakkak.. O saniyeleri bilim insanları kıramazlar,mümkün değil ki bu.. Astronot uzaya gidiyor uzayda çin seddiyi görüyor,sonra ezan sesinin dünyada hiç durmadığını işitiyorlar,vs.. vs..
Bu durum ise bambaşka.. Azraile bıçak çekecek doktorlar olursa eğer,belki 2000 yıl yaşarız :=) Dünya nüfusu sürekli artar,ve bastığımız toprak 2.2 şiddetinde her daim sallanır,hormonlarla kilo da alırız,bağışıklık sistemimiz tamamen değişir.. Durmak yok Yola devam :D

Cmt 03 Ekm, 2009 01:20
Profile bak
*AkrepKral*
*AkrepKral*
Kullanıcı avatarı

Yaşadığınız il: 35 İzmir
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Belirtmedi
ne kadar evinde ölene rastladıysam başucundaki saatin durduğunu görüyorum,bunun hakkında bilgisi,ilgisi olan var mı?

Cmt 03 Ekm, 2009 23:22
Profile bak
Hesap Durduruldu
Kullanıcı avatarı

Pzr 04 Ekm, 2009 00:16
Profile bak
*AkrepKral*
*AkrepKral*
Kullanıcı avatarı

Pzr 04 Ekm, 2009 11:59
Profile bak
*AkrepKartal*
*AkrepKartal*
Kullanıcı avatarı

:=)) intu şaka bi yana, gizemli bir konuya değindin.. Böyle hikayeler kulağıma zaman zaman geliyor

Pzr 04 Ekm, 2009 16:21
Profile bak
Hesap Durduruldu

En son dgs tarafından, Pts 15 Şub, 2010 00:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Pzr 04 Ekm, 2009 16:37
Profile bak
*AkrepKral*
*AkrepKral*
Kullanıcı avatarı

Pzr 04 Ekm, 2009 22:54
Profile bak
Kültür-Sanat
Kültür-Sanat

ne kadar evinde ölene rastladıysam başucundaki saatin durduğunu görüyorum,bunun hakkında bilgisi,ilgisi olan var mı?

hıc boyle bır ölüme sahıt olmadıgımdan anlayamadım..kusura bakmayın..bunun anlamı ne olabılırkı?

Pzr 04 Ekm, 2009 23:02
Profile bak
*AkrepKral*
*AkrepKral*
Kullanıcı avatarı

muhtemelen olmamışsınızdır,nedendir hep ölüm döşeğinde yakınlarım,yada arkadaşlarımın ailesine denk gelmişimdir,böyle 5 örneğim var ,ölüm olayı gerçekleştikten bir zaman sonra aileler saatin durduğunu farkediyorlar tabi telaşla o son nefestemi olduğunu görmemişlerdir ama ilk şoktan sonra bu farkediliyor.enerjinin çıkışı olarak yorumluyorum ben kafamda,hani başlıkta diyor ya yukarıdan izleme o esnada kolu felan çarpıyor zahir rahmetlinin.: )

Pzr 04 Ekm, 2009 23:08
Profile bak
*AkrepKral*
*AkrepKral*
Kullanıcı avatarı

bu düşünce beni çok ülpertir nedense,düşünsenize başınızda kuran okunuyor,dost düşman yanınıza girip çıkıyor.sevdikleriniz canlarınız çırpınıyor,hiç seyirci olmak istemem doğrusu,şöyle uzak denizler üzerinde gezineyim ben,mevlidi yapadursunlar.

Pzr 04 Ekm, 2009 23:10
Profile bak
Hesap Durduruldu

En son dgs tarafından, Pts 15 Şub, 2010 00:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Pzr 04 Ekm, 2009 23:15
Profile bak
Yönetim
Yönetim
Kullanıcı avatarı

Sponsor Reklam AlanI

Sponsor Reklam AlanI

http://www.akreportalnet.com/portal/kurallar-vt2.html

Pzr 04 Ekm, 2009 23:19
Profile bak
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz   [ 25 ileti ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

İlgili Konular
 Konu   Yazar   Cevap   Gösterim   Son ileti 
Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. ölüm anında hissedilenler

alone_scorpion

2

1076

Cum 20 Mar, 2009 07:45

alone_scorpion Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. ölüm ölüm içim daraldı da

huysuz

3

263

Cmt 04 Şub, 2006 22:33

POİSON Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Rixos Otel'de yaşananlar...

hulya

6

1077

Pts 02 Haz, 2008 09:28

hulya Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Polat Tower'ta yaşananlar Menderes'in laneti mi?

AkrepKral

1

294

Pts 23 Tem, 2012 10:58

MAVİ LOTUS Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. ölüm

gece_akrebi

6

1318

Cum 16 Oca, 2009 22:00

koyuakrep05 Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. yaşam ve ölüm

huysuz

11

271

Sal 04 Nis, 2006 20:19

huysuz Son iletiyi göster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

Guvenli Arama Acik

| | | | | |
web siteleri
Review www.akreportal.net on alexa.com

İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan Akreportal.net Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Akreportal.net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler İletişim sayfamız aracılığı ile veya adresinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 2 (iki) Hafta içerisinde tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list