Cevapsız iletiler | Aktif konular Sistem saati: Sal 28 Haz, 2016 16:07Konuya cevap yaz  [ 65 ileti ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki
Astrolojide 12 Ev 
Yazar Mesaj
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Per 24 Şub, 2005 01:59
İleti: 410
Yaş: 36

Sponsor Reklam AlanI

Sponsor Reklam AlanI

___________________________________________________
Astrolojide 12 Ev

Birinci ev: içinde sosyal bir kişilik veya kişisel bir stil –insanların bizim burada olduğumuzu görmeleri için- oluşturduğumuz davranış alanını temsil eder.

İkinci ev: içinde kendimizi kendimize ispat ettiğimiz ve kimliğimizi uygun zihinsel veya fiziksel kaynaklarla desteklediğimiz davranış alanını temsil eder.

Üçüncü ev: içinde konuştuğumuz, dinlediğimiz ve soruşturduğumuz davranış alanını temsil eder.

Dördüncü ev: içinde köklerimizi arayabileceğimiz bir sığınak yaratarak içe döndüğümüz davranış alanını temsil eder.

Beşinci ev: içinde oyun veya yaratıcılık kanalıyla kendimizi yenilediğimiz davranış alanını temsil eder.

Altıncı ev: içinde sorumluluk üstelendiğimiz ve yeteneklerimizi gösterdiğimiz davranış alanını temsil eder.

Yedinci ev: içinde destekleyici ortaklıklar kurduğumuz davranış alanını temsil eder.

[highlight=red]Sekizinci ev: içinde cinsellik, ölüm ve yaşamın gizemi gibi konularda en temel insancıl dürtülerimizle uğraştığımız davranış alanını temsil eder.[/highlight]

Dokuzuncu ev: aşina olmadığımız egzotikle karşılaştığımız ve temel değerlerimizi tanımladığımız davranış alanını temsil eder.

Onuncu ev: içinde toplumsal veya profesyonel roller kanalıyla toplum içimdeki yerimizi doldurduğumuz davranış alanını temsil eder.

Onbirinci ev: içinde uzun vadeli hedefler tanımladığımız ve bu hedefleri destekleyecek yandaşlar bulduğumuz davranış alanını temsil eder.

Onikinci ev: içinde geçmişi açığa çıkardığımız ve kendimize yaşamın yeni bölümlerine veya mistizme doğru ilerleme olanağı tanıdığımız davranış alanlarını temsil eder.


Astrolojideki 12 Ev Hakkındaki Ayrıntılı Açıklamaları Zip İçinde Html sayfası olarak aşağıya Dosya olarak yerleştiriyorum. Özellikle horoskop (Doğum Haritası) haritalarını yorumlamakta zorluk çekenler için yararlı olacağına inanıyorum.

_________________
"Eğer bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir"

Akrep Krallığı


Pzr 27 Mar, 2005 03:59
Profile bak
*GriAkrep*
*GriAkrep*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal 01 Mar, 2005 22:14
İleti: 202
Yaş: 35
İleti 
Tam dosya inmiyor tekrar yukle diyecektim. san1r1m hosttaki problemden kaynaklandi.

_________________
"Ve Bir Gün Gecenin İçinden Acı Bir Çığlıkla Çıka Geldik. Dünya Bizi Bekliyordu. İki Kıskacımın Arasında Diz Çöktü ve Ayaklarıma Kapandı"


Çar 22 Haz, 2005 04:25
Profile bak
*Yılan*
*Yılan*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cmt 02 Eyl, 2006 20:05
İleti: 161
Yaş: 33
İleti 
Ben bi keresinde baktırmıştım... bu işin erbabı bi ark. bulmuştum...
Listem bi yerlerde yazılı ama anımsadıklarım...

1.ev balık
2.ev boğa
3.ev ikizler
4.evyengeç
5.ev aslan
6.hatırlamıyorum-ikizler olabilirdi-
7.ev terazi
8.ev akrep -tam da yerini bulmuş yanii, ben de.. hah(:-
9.ev oğlak
10.ev yay
11.ev yay
12.ev kova Büyük bi ihtimalle haritam böleydi benim...

_________________
*Su gibi olmalıyız. Her şeyden aşağıda, ama kayadan bile kuvvetli.
(Siyu Kabilesi)


*Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatın dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere değişmeye başlamış olacaktır.
(Mohawk Kabilesi)


çarpış - öpüş - seviş - çarpış


Pzr 03 Eyl, 2006 11:54
Profile bak
*Yılan*
*Yılan*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Per 15 Mar, 2007 19:54
İleti: 127
Yaş: 29

Konum: istanbul
İleti 
çok sagol kardes


Pzr 25 Mar, 2007 18:39
Profile bak
*Yılan*
*Yılan*

Kayıt: Cmt 12 May, 2007 20:14
İleti: 125
Yaş: 32
EvLer
Her gezegen on iki takım yıldızı (zodyaktaki on iki burç) arasında yol alırken, her burca ait on iki evden birinden geçer. Her ev hayatın farklı alanlarını yönetir; ilişkiler, evlilik, çocuklar, kariyer, iş arkadaşları, öğrenim, seyahat, ve yuva. Hatta bir tanesi benliğinizi ve dış görünüşünüzü yönetir. Doğduğunuz an gezegenler özel bir şekilde dizilmiş ve hepsi farklı evlerde yerlerini almışlardır. Gezegenlerin ve evlerin bu dizilimine “doğum horoskopu” denir; nerede ise parmak iziniz kadar size özeldir.

Doğum horoskopunuzda bazı evler dolu, bazıları ise boş olabilir. Bu da, toplam sekiz gezegen artı Güneş ve Ay olduğu için bütün evler dolu olmayacaktır. Bazı evler boş olsa bile bir şey fark etmez. Herkesin -zorlayıcı gezegen enerjisi taşımayan- en az bir boş evi vardır!
Unutmayın ki, gezegenler Güneş etrafında dönerken sürekli bu evlerin içinden geçerler. Doğum horoskopunuzda boş olan bir ev bugün çok dolu olabilir!

Evler---1.Ev
Birinci ev sizi başkalarından farklı kılan özellikleri belirler: nasıl göründüğünüz, kişiliğiniz, motivasyonlarınız, amaçlarınız ve öncelikleriniz gibi. Egonuzu, doğal eğilimlerinizi, kendizi dış dünyaya tanıtma şeklinizi, enerji, canlılık ve derin arzularınızı kapsar.

Birinci ev, altıncı evle beraber göz önüne alındığı zaman sağlık ve zindeliğinizi de yansıtır.

Yeni ve önemli eğilimler ve dönemler için birinci eve bakarız. Birinci ev, arzularınız çok özel olduğu için bir astrolog tarafından okunması en zor evdir. Aynı zamanda irade gücünüzü, bireyselliğinizi ve kararlılığınızı yönetir.
Birinci ev, doğum anınızda ufukta yükselen burcu gösterir, buna aynı zamanda yükselen burç denir. Yükselen burcunuzu bulmanın tek yolu doğum tarihi, saati ve yeri ile birlikte doğum horoskopunuzu çıkartmanız gerekiyor.
Birinci evinizdeki burç yani yükselen burcunuz, doğal olarak dışarı vurduğunuz özellikleri gösterir. Bu, aynı burçtaki kişilerin neden tamamen birbirine benzemediğini açıklar: çoğumuz Güneş ve yükselen burçların karışımıyız.

Yükselen burcunuzu öğrendikten sonra, yorumlar ve kişilik özellikleri için hem Güneş hem de yükselen burcunuzu okumalısınız; ikisi birden daha kesin bir tablo çizecektir.

Birinci ev; girişimci, enerjik Mars ve Zodyak’ın ilk burcu bireysel Koç tarafından yönetilir

Evler---2.Ev
İkinci ev çalışarak elde ettiğiniz kazancı, finansal yükümlülükleri ve sahip olduğunuz maddi varlıkları yönetir. Maddi kazanç ve kayıplar bu ev tarafından belirlenir. Aynı zamanda güvenlik duygunuz ve özgüveniniz de bu ev tarafından yönetilir.

Bu ev aşk ve para gezegeni Venüs ile pratik ve dengeli Boğa burcu tarafından yönetilir

Evler---3.Ev
Üçüncü ev akıl ve zekayı yönetir. Problemlere nasıl yaklaştığınızı ve analiz ettiğinizi, bilgiyi nasıl değerlendirdiğinizi belirler. Temel olarak öğrenme ve iletişim becerinizi yönlendirir. Bu ev yazı, konuşma, editörlük, düşünme, okuma ve araştırma yetenekleri ile ilgilidir. Öğrenme isteğinizi ve yeteneğinizi kapsar; karşınıza eğitim fırsatları çıkarır. Kişi bu evin etkisi altında iken yabancı dil öğrenebilir veya öğretmen olabilir. Üçüncü evin diğer konuları: anlaşma ve kontrat hazırlamak, fikir ve teklifleri sunmak, ticaret, satış, pazarlama, halkla ilişkiler ve tanıtımdır.

Bu ev oturduğunuz mahalleyi, kısa mesafe yolculukları, ulaşım ve nakliyeyi kapsar.

Üçüncü ev aynı zamanda temel eğitimi (anaokuldan, liseye kadar), kardeş, kuzen ve komşularınızla olan ilişkilerinizi ve son olarak da çocukluk deneyimlerinizi nasıl algıladığınızı yönetir.

Evler---4.Ev
Dördüncü ev yuvanızdır – görünüşü, yeri ve bu alanı kiminle paylaştığınızla ilgilidir. Evinize gelen misafirler, evinizde tamirat ve yenilikleri yapan ya da çimlerinizi kesen kişi veya bebek bakıcıları da bu eve dahildir. Aynı zamanda ev aile huzurunu bozan bireyleri yönetir.

Aile yaşamı, ev satın alma ya da satma veya kiralama gibi emlakla ilgili tüm işler dördüncü evle ilgilidir. Bu ev, hayatınızın temel taşları olan ebeveynlerinizi ve onlarla olan ilişkinizi yönetir. Son olarak da dördüncü ev hayatınızın ileri döneminde sahip olacağınız yaşam tarzınızı belirler, zira dördüncü ev mecazi anlamda günün sonu demektir.

Dördüncü ev duygusal Yengeç ve Ay tarafından yönetilir.
Bu ev zeki ve iletişimci Merkür ve çok yönlü İkizler burcu tarafından yönetilir.

Evler---5.Ev
Aşk hayatınız, romantizm, eğlence ve zevk beşinci evle ilgilidir. Çocuklar, hamilelik ve doğumu da yönetir. Bu ev aynı zamanda yaratıcılık, yeni fikirler, hobi ve sporu yönetir. Sosyal olaylar, boş zamanlarda yapılan tüm işleri kapsar. Şans ve spekülasyonla ilgili şeyler, kumar ve borsa yatırımları da beşinci ev tarafından yönetilir.
Bu ev yaratıcı Aslan ve eğlenceli, yaşam veren Güneş tarafından yönetilir.

Evler---6.Ev
Altıncı evin durumu, günlük işlerinizi ve bu işleri yaparken kullandığınız metodları gösterir. Bu evle kesişen burç, işinizi ve iş yerinizdeki genel ortamı tarif eder. Bu ev, evde ya da işte sizin altınızda çalışan insanları yönetir.
Bu ev, sağlıklı kalmak için bilinçli olarak yaptıklarımızı ve aldığımız önlemleri yönetir. (Unutmayın ki, birinci ev genel enerji ve zindelik seviyesi anlamında sağlığınızı yönetir, o yüzden her iki ev de birden dikkate alınmalıdır.) Diyet, egzersiz ve form tutmak aynı zamanda check-uplar ve dişçi ziyaretleri de altıncı ev ile ilgilidir.

Son olarak da evde beslenen tüm evcil ve küçük hayvanları kapsar.
Altıncı ev, zeki, bilgi toplayan Merkür ve titiz, servise dönük Başak burcu tarafından yönetilir.

Evler---7.Ev
Yedinci ev, evlilik, iş ortaklıkları ve iki taraf ya da kişi arasında resmi anlaşma ile bağlı olunan birliktelikleri yönetir. İki taraf ya da kişi arasındaki bu “anlaşma” yazılı veya sözlü olabilir.

Bu ev, hem anlaşmaya varılmasını, hem de anlaşmazlık durumunu kapsar. Size karşı olanlar, düşmanlar, rakipler ve aynı zamanda en sadık yandaşlarınız da bu evin kapsamı içindedir.

Bu ev aynı zamanda sizin için çalışan uzman ve profesyonelleri yönetir: avukat, ajans veya sizi temsil eden ya da sizinle işbirliği yapan diğer kişiler.
Çoğu kişi için yedinci ev, evlilik ortağının statüsünün en belirgin işaretidir. Bu ev, hayatınızdaki önemli kişiden en çok ne beklediğinizi ve aranızdaki ilişkiyi tarif eder.

Unutmayalım ki romantik aşk beşinci ev tarafından yansıtılır ama bir kez bağlılık sözü verildi ise ilişki yedinci eve taşınır.
Yedinci ev nazik, seçkin Venüs ve ortaklık burcu Terazi tarafından yönetilir.

Evler---8.Ev
Bu ev yeniden doğuş, yenilenme ve enerjinin dönüşümü ile ilgilidir. Ortak para konuları da sekizinci ev kapsamındadır. (Eskiler parayı yoğunlaşmış bir enerji türü olarak görürlerdi.) Bu evin finansal konuları sizin her ay çalışarak kazandığınız geliri kapsamaz (bu ikinci evle ilgilidir), ama sizin başkalarına ya da başkalarının size ödemekle yükümlü olduğu para ile ilgilidir. Ödül, hediye, miras, vergi ödemeleri ve iadeleri, prim, komisyon, telif, nafaka, ipotek, kredi, borç, yatırım sermayesi ve benzer ödemeler sekizinci ev tarafından yönetilir.

Büyük bir fikrinizi finanse etmek için paraya ihtiyacınız olduğu zaman, başarılı olma şansınız bu evle ilgilidir. Bu ev aynı zamanda partnerinizin maddi durumunu gösterir.

Hediyeler ve her çeşit para alışverişi bu evin içindedir. Fiziksel aşk – cinsellik ve üreme – de bu evin konusudur. (Astrolojide beşinci ev aşk, yedinci ev evlilik, sekizinci ev ise sekstir- hepsi farklı evlerdedir.) Spiritüel, sezgisel hatta telepatik deneyimler bu evin içinde yer alır (on ikinci evin yanısıra).

Son olarak bu ev, bitişleri ve geride bırakılması gereken şeyleri yönetir. Onun gibi ameliyat de sekizinci eve girer.

Bu ev Mars ve yoğun Akrep burcu tarafından yönetilir. Yardımcı yöneticisi ise katalizör gezegen Pluto’dur.

Evler---9.Ev
Bu ev bizi büyük ve cesur düşünmeye ve geleceği en geniş kapsamı ile dikkate almaya teşvik eder. Dokuzuncu evin sunduklarından tam anlamı ile yararlanabilmek için belirli bir hazırlık dönemi gerekir. Uzak mesafe yolculuklar, uluslararası ticaret, yabancı ülkelerdeki insanlarla haberleşme ve ilişkiler, uzak akrabalar ve yüksek eğitim bu önemli ev tarafından yönetilir.

Her konudaki tavrınızı ve bakış açınızı, ahlak ve etik dahil karmaşık konuları anlama çabalarınızı yönetir. Bu ev felsefe, din, yayımcılık, hukuki ve akademik konularla ilgili tartışmaları yönetir. Zihinsel keşifleri ve zihnin yüksek seviyesini vurgular.

Dokuzuncu ev şanslı Jüpiter’in yanısıra, felsefi ve akademik Yay burcu tarafından yönetilir.

Evler---10.Ev
Bu güçlü ev, şöhret, terfi, onur, kariyer ödülleri ve mesleki fırsatlar, ün ve aynı zamanda toplumdaki statünüzü yönetir. Yıldız haritanızın en tepe noktasında yer alan bu evin (ve birinci evin) bulunduğu burç mesleğinizi ve başarılı olduğunuz alanları gösterir.
Onuncu ev aynı zamanda mesleki imajınızı simgeler. Bu ev yargıçları, yüksek seviyedeki etkin kişileri ve devlet memurlarını kapsar ve bu kişilerin size nasıl yardımcı olacaklarını gösterir.
Onuncu ev çalışkan, ciddi Satürn ve Oğlak burcu tarafından yönetilir.

Evler---11.Ev
Arkadaşlık ve tüm platonik ilişkiler, herhangi bir grup ya da kulüp üyeliği on birinci evin yönetimi altındadır. Bir ticaret fuarına katılmak ya da lunaparka gitmek – ya da ortak bir amaç için insanların biraraya toplandığı herhangi bir yer- on birinci evin aktiviteleri arasındadır. Bu anlamda, sıradan bir nedenle yapılan birlik, dernek ve çevre oluşturma çabaları bile bu evle ilgilidir.
Bu ev işvereninizin finansal durumu ile ilgili ipuçları verir. En çok kazanç sağlayacağınız alanları gösterebilir. Bu ev insani nedenlerle yapılan yardımları, toplumda düzelmesi gereken hastalıkları ve haksızlıkları yönetir.

Son olarak dilek ve umutlarla ilgili olan bu sihirli ev, rüyaların ve hayallerin gerçek olduğu yerdir. Kulağa fazla abartılı gelmiş olabilir ama bu evde meydana gelen önemli bir etki olduğu zaman hoş bir sürprizle karşılaşabilirsiniz!

On birinci ev yaratıcı, bilimsel Uranüs ve kendine özgü Kova burcu tarafından yönetilir.

Evler---12.Ev
On ikinci ev bilinçaltını, rüyaları, hayalleri, sezgi, içgüdü ve sırları yönetir. Aslında tüm gizli, perde arkası aktiviteleri ve anlaşmaları yönetir.
Psikoterapi ve telepatik fenomenler de bu eve düşer. Bu evde oluşan aktivite sezgilerimizi ve içgüdülerimizi artırır. Kendimize zarar verdiğimiz her şey bu evle bağlantılıdır. Dinlenme, uzun dönemlerin sonuna gelmeyi ve ayrıca kısıtlı kaldığımız hastane, yaşlılar evi ve hatta hapishane gibi yerleri yönetir.

Kendimizi iyileştirdiğimiz yer de bu evdir. Aynı zamanda kendini feda etmeyi, içten içe acı çekmeyi, kısıtlanmayı ve gizli düşmanları yönetir. Son olarak, yardımseverliği özellikle birebir yardımda bulunmayı yönetir.
Az bilinen bir gerçek de büyük hayvanların on ikinci eve düştüğüdür.
On ikinci ev spiritüel, fedakar Neptün ve merhametli Balık tarafından yönetilir.


Cmt 12 May, 2007 21:35
Profile bak
İleti 
ay düğümümde hem kuzey hemde güney ay düğümlerim XII. evi işaret ediyor. yani benim saplandığım yer...


Sal 10 Tem, 2007 17:15
*SiyahAkrep*
*SiyahAkrep*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal 12 Haz, 2007 13:52
İleti: 1167
Yaş: 42
İleti 
seytanin iblisin evi,ben orayi sevmedim evden tasiniyorum

_________________
Suclar insanlarin yüzünde görünseydi aynalar satilmazdi
P.Ustinov


Pts 04 Şub, 2008 22:09
Profile bak
İleti 
hımmm teşekkürler kuki.


Per 07 Şub, 2008 18:55
Hesap Durduruldu
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Pts 19 Şub, 2007 11:46
İleti: 1831
Yaş: 35
İleti 
- Düşmanla karşılaştık gördükki o biziz!
-En kötü düşmanın karşısında durduğunu zanneder, ama düşmanını içinde taşır!

Satürn insanlara bişeyler öğretmek için yeterince zorluyor Allahtan 12. evimde değilmiş. 12. evimde gezegen olmamasını bir lütuf olarak algılıyorum :D

_________________
Bir insanın akıllı olmasına bir şey dediğimiz yok. Yeter ki aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın EFLATUN


Cum 22 Şub, 2008 11:02
Profile bak
Hesap Durduruldu
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Pts 19 Şub, 2007 11:46
İleti: 1831
Yaş: 35
İleti 
Satürn 12. ev

_________________
Bir insanın akıllı olmasına bir şey dediğimiz yok. Yeter ki aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın EFLATUN


Çar 23 Nis, 2008 19:40
Profile bak
*AkrepKral*
*AkrepKral*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Çar 05 Eyl, 2007 20:36
İleti: 16623
Yaş: 34

Konum: elm sokağı : )
Yaşadığınız il: 34 İstanbul
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Belirtmedi
İleti 
çok iç açıcı yane :o :o :o

_________________
dışım gön içim kan
Resim


Çar 23 Nis, 2008 19:58
Profile bak
Hesap Durduruldu
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Pts 19 Şub, 2007 11:46
İleti: 1831
Yaş: 35
İleti 
ağlama bebişim ya anlamam ben açılarda önemli anlayan bir arkadaş yokmu arkadaşımı rahatlatsın... ya nededim ben şimdi :o

_________________
Bir insanın akıllı olmasına bir şey dediğimiz yok. Yeter ki aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın EFLATUN


Çar 23 Nis, 2008 20:04
Profile bak
*AkrepKral*
*AkrepKral*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Çar 05 Eyl, 2007 20:36
İleti: 16623
Yaş: 34

Konum: elm sokağı : )
Yaşadığınız il: 34 İstanbul
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Belirtmedi
İleti 
...


En son intuition tarafından, Per 08 May, 2008 20:19 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.Çar 23 Nis, 2008 20:11
Profile bak
*AkrepKral*
*AkrepKral*
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Çar 05 Eyl, 2007 20:36
İleti: 16623
Yaş: 34

Konum: elm sokağı : )
Yaşadığınız il: 34 İstanbul
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Belirtmedi
İleti 
dabe hep biliyonuz da beni idare ediyonoz de mi :o :o :o

_________________
dışım gön içim kan
Resim


Çar 23 Nis, 2008 20:26
Profile bak
Şiir Kaptanı
Şiir Kaptanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Cum 15 Haz, 2007 14:36
İleti: 8299
Yaş: 71

Konum: Konya
İleti 

Sponsor Reklam AlanI

Sponsor Reklam AlanI

___________________________________________________
ilahi intu :idea:

_________________
Sen şimdi yoksun ya. Bende yokum aslında bu dünyada.
Sadece zaman dolduruyorum,
o büyük gün gelene kadar...


Çar 23 Nis, 2008 20:28
Profile bak
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz   [ 65 ileti ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5  Sonraki

İlgili Konular
 Konu   Yazar   Cevap   Gösterim   Son ileti 
Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. astrolojide gezegenler

[ Sayfaya gitSayfaya git: 1, 2 ]

gece_akrebi

23

6662

Pts 21 Arl, 2009 12:42

akrep_S_26 Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. astrolojide elementler

gece_akrebi

4

1964

Cum 25 May, 2007 10:26

TheGirlofSuN Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. astrolojide makyaj

gece_akrebi

7

2383

Çar 25 Oca, 2006 17:39

heaven Son iletiyi göster

 


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  
cron


Guvenli Arama Acik


 


| | | | | |
cron
web siteleri
Review www.akreportal.net on alexa.com

İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan Akreportal.net Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Akreportal.net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler İletişim sayfamız aracılığı ile veya adresinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 2 (iki) Hafta içerisinde tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
phpBB3 Türkçe: phpBB Türkiye
phpBB SEO