Cevapsız iletiler | Aktif konular Sistem saati: Per 30 Haz, 2016 20:31Konuya cevap yaz  [ 1 ileti ] 
DÜNYAYI YÖNETEM ADAMIN HİKAYESİ (David Rockefeller) 
Yazar Mesaj
Portal Yöneticisi
Portal Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Kayıt: Sal 22 Şub, 2005 11:33
İleti: 15715
Yaş: 39

Yaşadığınız il: Bilinmeyen
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Erkek

Sponsor Reklam AlanI

Sponsor Reklam AlanI

___________________________________________________
-Dünyadaki Küresel güçlerin başkanı olarak bilinen David Rockefeller, kimlik kartında kendisini “Dünya Devlet adamı” olarak ilan etti. -ABD’nin süper güç olarak dünyayı yönetmesinin arka planındaki organizasyonlarda onun imzası vardır. -ABD’de 20’yi aşkın çok uluslu şirketin koordinasyonunu yapar, yönlendirir
-Irak’taki gelişmelerden de o sorumludur.

0’nun hayat hikayesi kim olduğunu, neler yaptığını gözler önüne serer.Kimliği belirsiz birisi değildir. 1915 yılında New-York’ta doğan ve X’in not defterindeki bilgilere göre 2007 yılı içinde yaşamaya devam eden Amerikalı iş adamı. O’nun kimlik kartında “Önde gelen banker, hayırsever, dünya devlet adamı” olduğu sözleri yazılı. Ünlü Standart Petrol tröstü’nün kurucusu ve 19. yy sonlarında ABD ve dünyanın en zengin iş adamı olarak gösterilen John D. Rockefeller’in torunu. Çocukluğunu New-York yakınlarında dedesinin malikanesinin bulunduğu Kykuit’teki şatoda geçirdi. 1936 yılında Harvard Üniversitesini bitirdi. Mezuniyet tezi olarak Fabian Sosyalizmi konusunu seçmişti. Dedesinin iştiraki bulunan Chase Manhattan bankasında müdür yardımcı olarak göreve başladı. 1940 yılında Chicago Üniversitesinde doktorasını “Kullanılmayan kaynaklar ve Ekonomik İsraf” konusu üzerine yaptı. II. Dünya Savaşı’nın patlak vermesi üzerine Amerikan ordusunda görev aldı. Kuzey Afrika ve Fransa’daki askeri harekatlara katıldı. Askeri harekatlarda istihbarat şefliği görevini başarı ile yürüttü.

Savaş sonrası ülkesine döndü. Ve Rockefeller Merkezi (Rockefeller Center) binası 5600 nolu odada aile mensupları ile birlikte iş bölümü yaparak çalışmaya başladı.
1949 yılında DIŞ İLİŞKİLER KONSEYİ’ne sekreter olarak girdi. Bahsi geçen Konseyin İngilizce açılımı “Council of Foreiğn Relations” idi. Ve kısaca CFR kod ismi ile kamuoyunda tanınıyordu. Aslında CFR’yi yıllar önce 1921 yılında dedesi petrol zengini John D. Rockefeller tarafından kurulmuştu. CFR’ye ABD’nin önde gelen şirketlerinin yöneticileri ve devletin üst düzey politikacıları üye idi. Görünüşte bir düşünce egzersizi (think-thank” kuruluşu idi.

CFR, II. Dünya Savaşından sonra başkan Truman’ın geliştirdiği doktrin çerçevesinde Batı Avrupa’nın yeniden restorasyonu/ ekonomik güçlendirilmesi çalışmalarına destek verdi. Türkiye ve Yunanistan’da proğram içine alındı. Marşal yardımı bu çerçevede devreye sokuldu.
Genç Rockefeller, 1946 yılında Chase Manhattan Bank’ın yönetim kuruluna girdi. Banka’nın gizli ismi “Rockefeller bank” olarak biliniyordu. Chase, kısa zamanda dünyanın her yerinde 1000 yerel banka ile ilişkilerini geliştirdi. Ve Chase’nin 1960 yılında başkanı oldu. Chase’nin kuruluşu çok eskilere 1798 yılına gidiyordu. New-York’un Manhattan mahallesinde kurulan ve gelişen Chase, 1930’lu yıllardan sonra Rockefeller ailesinin petrol devi Standart’ın parçalanması ile ortaya çıkan şirketlerin sermayesi ile kısa zamanda büyüdü. 1950’li yıllarda Chase’nin kontrolü, yönetimi David Rockefeller’in elinde idi. Aynı yıllarda ABD’nin bir başka bankası National CİTY Bank New-York, David Rockefeller’in amcası William Rockefeller’in elinde büyümüş, ABD’nin en büyük bankaları arasına girmişti.
David, 1969-1981 yılları arasında “Chase”nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Bankanın hisse senetlerinin tek başına %-1.7 hissesini elinde bulunduruyordu. Ve Chase Manhattan Bank, 1996 yılında ABD’nin önde gelen finans ve yatırım kuruluşu JP Morgan ile birleşme kararı aldı. 2000 yılında birleşme gerçekleşti. Yeni oluşum bankanın ismi de “JP MORGAN and CHASE” olarak seçildi. . JP MORGAN, 2004 yılında ABD’nin en büyük bankası idi. 2007’nin ilk çeyreğinde JP MORGAN’ın geliri 19 milyar dolar idi ve bunun 4.9 milyar doları net kazanç idi. En önemli hissedar da David Rockefeller idi.

Dünya Bankası: II. Dünya Savaşının sonlarına doğru 1944 yılında Fransa’nın acil ekonomik ihtiyaçlarını karşılamak için ABD yönetimi 250 milyon Frank para ayırdı. Kısa süre sonra Aralık 1945 içinde Dünya Bankası kuruldu. 2000’li yılların başlarında dünya Bankası’nın üye ülke sayısı 185’e çaktı. Birleşmiş Milletler ile koordinasyon içinde kurulan Dünya Bankası, istekte bulunan ülkelere kredi verdiği kadar ekonomik kalkınma proğramlarına da danışmanlık yapar.Dünya Bankası’nın kuruluşundan itibaren görev alan 3 Başkan, Mc CLOY, Eugene Black, GeorgeWOODS, ve son zamanlarda görev alan Wolfenson Rockefeller ailesinin elindeki Chase Manhattan Bankasında çalışmışlardı. Dünya Bankası, ihtiyaç duyduğu para ve kredinin en önemli kaynağı olarak Rockefeller ailesine bağlı şirketler ve bankalardı. Bir bakıma Dünya Bankası’nın yönetimi de Rockefeller’in elinde idi.

İMF: Türkçe açılımı Uluslararası Para Fonu, olan İMF,Aralık 1944 tarihinde kuruldu. Yönetim merkezi ABD’nin başkenti Washington’dadır. Küresel Finansal Sistemi, faizleri ve ücret dengesini ayarlar. Borç verilen ülkelerin ekonomisini denetler. İMF’nin de katılımcı destekleri arasında ABD’nin büyük şirketleri öncelikle Rockefeller ailesi vardır.

Birleşmiş Milletler: II. Dünya Savaşından sonra kuruldu. Dünyada barışı korumak, sağlık ,eğitim, ekonomik alanlarda gelişmelere öncülük etmek için kurulmuştu. X, Birleşmiş Milletler tarihi üzerinde yaptığı araştırmaların bir yerinde “United Nations” sözcükleri ile yazılan dünyanın en etkin barış-kalkınma kuruluşunun simgesi üzerinde araştırmalarını sürdürdü. Orta yerde dünya haritası, kıtalar ve denizler küresel bir biçimde gösteriliyordu. Ama dünyanın etrafında ise yeşil yapraklı ağaç dalları vardı. Aşağı kısımda kanatlarını açmış bir kuş uçuyordu. Aslında görülen barış sembolü zeytin dalı değil, masonların öncüsü Hiram Usta efsanesinde anlatılan akasya dalı idi. Bilindiği gibi Süleyman tapınağı inşaatının son zamanlarında ustalık sırlarını öğrenmek isteyenler Hiram Usta’yı öldürmüşler ve onu bir akasya ağacının altına gömmüşlerdi. Ağaçtaki yaprak sayıları da ilginçti. Ve 13 sayısı yaprak sayısına denk geliyordu. Kanatlarını açmış kuş ise masonların büyük önem verdiği efsanevi “Anka kuşu” (Phoenix) idi. Üşüncelerini böyle yazdı X…

Rockefeller ailesinin kontrolündeki Chase’de başkanlık yapan Joseph Verner Reed, 1987 yılında Dünya Bankasında görev aldı. Ve aynı zamanda Birleşmiş Milletler Sekreteri’nin Siyasi İşler yardımcılığı görevine getirildi.
Zaman hızla akıp gidiyor… Dünya genelinde hayal edilen ideal demokrasiye kavuşmak mümkün değil. Açlık, savaşlar,çevre sorunları, sağlıkta yaşanan acılar, geri kalmış ülkelerdeki ekonomik ve eğitim sorunları sürüp gidiyor. Ama gelişen ülkelerin “Süper gücü” ABD’nin yönetiminde söz sahibi olan KONSEY ise insanoğlu’nun kaderine yön verecek çalışmalarını eksiksiz yapıyor.

CFR veya KONSEY
ABD’nin seçkin dış politika uzmanları ve ekonomik kuruluşlarının bir araya geldiği düşünce-planlama, eylem topluluğudur. Rockefeller ailesinin desteği ile 29 Temmuz 1921 tarihinde New-York’ta kuruldu. ABD’nin deniz aşırı ülkelerdeki çıkarlarını koruma ile ilgili düşünceler burada konuşuluyor ve yönetime tavsiye ediliyor.
Rockefeller ailesinden petrol dolar milyarderi John D. Rockefeller’in aynı adı taşıyan oğlu 1940’lı yılarda Konsey’in en büyük finans destekçisi oldu. Torun aynı zamanda Rockfeller ailesinin yetiştirdiği David Rockefeller,1949 yılında Konsey toplantılarına katıldı. Ve David Rockefeller, 1970-85 yılları arasında CFR’nin başkanı oldu. Henri Kissinger’de önemli projeleri hazırlayan danışman-uzmandı. David, uzun süre CFR’nin başkanlığını yürüttü. 2007 yılı içinde Peter Peterson başkanlık görevinde idi. Ama David Rockefeller “Fahri Başkan” olarak perde arkasında yönetici-yönlendiricilik görevini devam ettiriyor.

CFR veya Konsey, ABD’nin küresel dış politikasına yön verir, yönetimin üst kademesinde görevli politikacılar ve şirketlerin temsilcileri toplantılara katılır.
CFR’nin tarihinde üye olan ünlüler:
Charles Peter McColough ,
George Kennan
John J. McCloy
Paul Nitze
Strobe Talbott
Caspar Weinberger
Robert Lovett
John Foster Dulles
Allen Dulles
Dean Rusk
Nelson Rockefeller
John D. Rockefeller 3rd
Robert McNamara
Felix Rohatyn
Paul Warburg
C. Douglas Dillon
Eugene Rostow
Walt Rostow
Albert Wohlstetter
Roberta Wohlstetter
Arthur Schlesinger
McGeorge Bundy
William Bundy
Gerald Ford
Conrad Black
Sergei Karaganov

Önde Gelen üyeler
Dick Cheney
Jonothan S. Bush - George W. Bush's First Cousin.
Fred Thompson
Condoleezza Rice
Paul Wolfowitz
Robert M. Gates
John D. Negroponte
Leslie Gelb
Colin Powell
Alice Rivlin
Madeleine Albright
Zbigniew Brzezinski
Henry Kissinger
Jack Welch
Alan Greenspan
Paul Volcker
Vernon Jordan
John C. Whitehead
George Soros
Brent Scowcroft
George Shultz
James Woolsey
Jimmy Carter
Warren Christophe
James D. Wolfensohn
Steven Weinberg
Edgar Bronfman
Barbara Walters
Lawrence Eagleburger
Thomas Friedman
Paul R. Krugman
Peggy Dulany
David Rockefeller, Jr
John D. Rockefeller, IV
Ethan Bronner
Warren Hoge
Steve Brock (U.S. navy)
Tom Brokaw (media, anchor)
Bill Clinton (former U.S. President)
John Edwards (politics)
Roger W. Ferguson, Jr.
Chris Heinz (politics, banking)
John Kerry (politics)
Stanley O'Neal (banking)
Henry Paulson
Charles Prince (banking)
Karenna Gore Schiff
Ron Silver (actor)
Jonathan Soros
Lesley Stahl (media)
Adam Wolfensohn
Robert Zoellick
Charlie Rose (journalist, media)
Angelina Jolie (UN Goodwill Ambassador)[39]
Irving Kristol
Mikhail Fridman (International Advisory Board member)
Shirley Williams, Barones

Üye Şirketler/gruplar/Tröstler

Alcoa :1886 yılında kuruldu. Alüminyum üretiminde tekeldir. Geliri (2006 yılı içinde) 30.4 milyar dolar, net geliri: 2.248 milyar dolardır. Eleman sayısı 129.000.
AMERİCAN International Group: Merkezi Newyorkta’dır. Sigorta Finansal hizmetler alanında çalışır. 2006 geliri: 113.194 milyar dolar, Net geliri: 14 milyar dolar, eleman sayısı:97.000
Bank of America: ABD’nin en büyük bankasıdır. İtalyan Bankası olarak kurulmuştur. Geliri: 117.017 milyar dolar, net gelir: 21.13 milyar dolar, eleman sayısı: 176.638
Bloomberg: 1981 yılında kuruldu. Finans haberleri ve dünya veri şirketi olarak kuruldu. 2006 karı:4.7 milyar dolar. Eleman sayısı:9.400
Boeing: 1916 yılında Seatle’de kuruldu. Havacılık ve Savunma alanında hizmetler verir. Geliri:61.5 milyar dolar, net geliri: 2.2 milyar dolar, eleman sayısı: 153.000
BP : İngiltere kaynaklı petrol ve gaz şirketi. Kuruluş tarihi 1908’dir. 2006 yılı karı:274.316 milyar dolar. Net karı: 22.286 dolar, eleman sayısı: 115.000’dir.
Chevron : 1879 yılında Kaliforniya’da kuruldu. Petrol, gaz ve petro kimya alanında çalışır. 2006 geliri: 204.892 milyar dolar, net kar: 17.138 milyar dolar, elaman sayısı da 62.000.
Citigroup :1812 yılında Newyork’ta kuruldu. 20. yüzyılın başlarında Rockefeller ailesinin kontrolüne girdi. ABD’nin önde gelen bankacılık yatırım şirketlerindendir. Geliri: 155.6 milyar dolar, net: 21.538 milyar dolar, eleman sayısı:327.000.
ExxonMobil :Dünyanın önde gelen Petrol ve gaz şirketidir. John. D. Rockefeller tarafından kurulan Standart şirketinin içinde idi. 1911’de parçalandı. 1999 yılında evlilikten dolayı birleşti. Karı: 377.635 milyar dolar, net: 39.50 milyar dolar, eleman sayısı: 106.000
Ford Motor: 1903 yılında Henri Ford tarafından kuruldu. Otomotiv sektöründe hizmet verir. Geliri: 160.1 milyar dolar, net:12.6 milyar dolar, eleman sayısı: 280.000
General Electric :1878 yılında kurldu. Başlangıçta Elektrik alanında iş yapıyordu. Ama zamanla haberleşme, finans, bankacılık hizmetlerine de girdi. Uzun zamandır. dünyanın en büyük şirketi özelliğini korudu. Geliri: 163.391 milyar dolar. Net geliri: 20.8 milyar dolar, eleman sayısı: 315.000
Goldman Sachs: Dünyanın en yaygın yatırım bankasıdır. Finansman ve sigorta hizmetleri verir. Geliri: 37.67 milyar dolar, net: 9.54 milyar dolar, eleman sayısı: 30.000
Halliburton: 1919 yılında Dallas şehrinde kuruldu. Petrol kuyusu açma, boru hattı, rafineri. Kimyasal örünler hizmet alanıdır. 2002 yılında KBR ile birleşti. Nisan 2007’de ayrıldı. ABD’nin Irak’a müdahalesinde baş aktörler arasında idi. Geliri:13 milyar dolar, net kar: 2.35 milyar dolar, eleman sayısı: 106.000. ABD Başkan yardımcısı Dick Cheney ile yakın ilişkileri vardır.
IBM : 1889 yılında kuruldu. Bilgisayar üretiminde bulunur. Geliri: 91.46 milyar dolar, net: 9.4 milyar dolar eleman sayısı :355.766
JP Morgan Chase:Kuruluşu 1799 yılına kadar gider. Finransal hizmetler verir. 1990’lı yıllarda Rockefeller ailesinin kontrolündeki Chase Manhattan ile birleşti. Geliri: 61.437 milyar dolar: Net: 14.4 milyar dolar, eleman sayısı: 174.000
Kohlberg Kravis Roberts & Co.
Lehman Brothers
Lockheed Martin
McGraw-Hill
McKinsey
Merck
Merrill Lynch: Yatırım Bankasıdır. 1914 yılında kuruldu. Karı: 70.59 milyar dolar, net: 7.49 milyar dolar. Eleman sayısı: 56.300.
News Corporation
Shell Oil :Dünyanın önde gelen petrol şirketlerindendir.
Time Warner: 1990 yılında kuruldu. Basın, haberleşyme alanında hizmetlerde bulunur. Karı: 44.70 milyar dolar, eleman sayısı: 87.000
Toyota (North America Inc.)

İkiz kulelere saldırı:
Dünya ticaretinin kalbi olarak tasarlanan muhteşem binanın yapılması 1960’lı yıllarda gündeme geldi. New-York limanın Manhattan bölgesinde inşasına 1966 yılında başlandı. Ve 1973 yılında bitirildi. Yapıldığında zemin dahil 110 katlı idi. Çok uluslu şirketlerin, alışveriş merkezlerinin bir arada bulunduğu merkez binasıydı. İkiz kulelerin yapımının tasarlanması aşamasında David Rockefeller’in görüşlerine başvuruldu. Ve Dünya Ticaret Merkezi bitirildiğinde New-York’un silüeti değişti. New-York limanına girişteki Ellis adasında ABD’nin de sembolü olan “Özgürlük anıtı” vardı. Elinde meşale tutan özgürlük simgesi bir kadın heykeli bütün heybetiyle ayakta görünüyor. Aslında Özgürlük anıtı, mason düşüncesinin bir ürünü idi. Fransız masonları 1776 yılında ABD’nin bağımsızlığa kavuşmasından sonra hediye olarak özgürlük heykelini göndermişlerdi, New-York’a…
11 Eylül 2001 tarihinde New-York semalarında ilerleyen uçak Dünya ticaret merkezinin bulunduğu binaya çarptı. 20 dakika sonra ikinci bir uçak diğer binaya çarptı. Ve kısa zamanda ikiz kuleler çöktü. 5000’i aşkın insan hayatını kaybetti. Görüntü böyle olsa da İkiz kuleler, bir bakıma “Mason düşüncesine göre” şekillenerek yapılmıştı. Tıpkı binlerce yıl önce Kudüs’te Hz. Süleyman tapınağının yapımına iki kule yapılarak başlanmıştı. New-York limanına yapılan ikiz kulelerde “Süleyman tapınağının” ikiz kuleleri gibi idi. ABD’nin kuruluşundan itibaren şekillenen “Yeni Dünya Düzenine” bir saldırı idi. ABD’nin ve onu yöneten Konsey’in statüsünün ağır bir şekilde sarsılması anlamına geliyordu. Konsey’in yaptığı gizli toplantılar sonucu “Olayların sorumlusu” olarak Irak ve Saddam Hüseyin gösterildi. Bahane de hazırdı: Irak’ta Nükleer Silahlar var, denildi. Gözü kararmış, KONSEY’in istekleri doğrultusunda Nisan 2003’de Irak’a müdahale gerçekleşti. ABD’nin müdahale esnasındaki söylemi: “Irak’ı nükleer silahlardan arındırmak ve bölgeye demokrasiyi getirmek” olarak açıklandı. Ve ABD, askeri gücünü kullanarak Irak’a müdahale etti. Saddam rejimini değiştirdi. Kuzey Irak’ta Kürdistan’ın oluşumuna destek verdi. Türkiye’nin güvenliğini sarsacak terörist gelişmeler yaşandı. Ve Irak’ta “Barış, Özgürlük, Demokrasi” adına yapılan müdahale sonraki yıllarda vahşi bir işgale, iç savaşa dönüştü. 2007 yılı ortaları itibariyle 700.000’e yakın sivil hayatını kaybetti. Irak, insanlık trajedisini yaşadı. ABD ordusu Irak’ı işgal ve kontrol altına almasına rağmen “Nükleer enerji tesislerini bulamadı”. Bir yalan düşünce kurgulanarak Irak işgal edilmişti. Ve işgal edenlere KONSEY yol göstermişti. İnsanlık tarihinin en vahşi görüntüleri Irak’ta sahnelendi.
David Rockefeller, Hatıralar kitabının 405. sayfasında dünya görüşünü şu sözlerle açıkladı:
“Bazıları benim ve ailemin (Rockefeller) Birleşik DEVLETLERİN ÜSTÜN ÇIKARLARINA KARŞI ÇALIŞAN GİZLİ KABALİZMİN BİR PARÇASI OLARAK karakterize edebilir, dünya genelinde komplolar hazırlayan ekonomik yapılanma ve küresel politika izlediğimize inanabilir. Eğer bunlar olursa ben suçluyum, ancak ben bundan gurur duyarım”… Bir başka konuşmasında “ Küresel değişim yaşıyoruz. Hepimizin ihtiyacı büyük krizlere karşı doğru yaklaşımdır. Ve ulusların yeni dünya düzenini kabul etmesidir”…
20.yüzyıl boyunca ABD’nin gelişip güçlenmesi ve 21. yy başlarında da tek süper güç olması David Rockefeller’in yönlendirdiği “Yeni DÜNYA DÜZENİ” dir. Bir başka ismi ise Küresel emperyalizm. Haçlı seferleri esnasında Tapınak şövalyeleri ile gündeme gelen, 1717 yılından sonra da Masonluk adıyla Avrupa’da, AMERİKA’da şekillenen, ROCKEFELLER ailesinin yönlendirmesi ile dünyanın yeni düzenine dönüşen yapılanma. Paranın insanlığın kaderine hükmettiği, güç kaynağı olduğu ama insani değerlerin acımasızca harabe haline getirildiği “Yeni Dünya Düzeni”… Yahudilerin dünya hakimiyetinin de bir başka açıklaması idi “Yeni dünya düzeni”…
X, bu araştırmalarından sonra David ROCKEFELLER’in ailenin hatırasını canlı tutmak için dedesinden kalan New-York yakınlarındaki Kykuit’te çam ormanları arasında bulunan muhteşem malikanenin görünüşüne dikkatle baktı. Binanın kapısında “Mason üçgeni” ve çatıda dünya küresi üzerine ayakları ile dokunan “Anka kuşu”nun heybetini gördü.

Kaynak: Cezmi Yurtsever, ŞİFRE kitabı

_________________
Bir Sıkıntın Olduğu Zaman Rabbine Dönüp “Benim Büyük Bir Sıkıntım Var” Deme. Sıkıntına Dönüp “Benim Büyük Bir Rabbim Var” De..!“Yalnızlık güzeldir yalnız olmanın hakkı verilirse; hakikat mertebesinde yalnızlık kalbin Allah’tan başkasıyla dost olmamasıdır.”
(Dr. H. M.)


Pzr 21 Şub, 2010 20:25
Profile bak WWW
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz   [ 1 ileti ] 

İlgili Konular
 Konu   Yazar   Cevap   Gösterim   Son ileti 
Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. david

intuition

1

591

Pts 03 Mar, 2008 12:12

hulya Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Huzunlu bir Ask hikayesi..

ebru

3

967

Cum 09 Arl, 2005 15:44

ebru Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. herkesin bir hikayesi var

izden

5

1435

Cmt 04 Mar, 2006 00:38

shellywebster Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. bir annenin hikayesi...

damla584

1

1231

Per 08 Kas, 2007 11:27

heaven Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. bir elmalı nargile hikayesi...

frankensteın

1

1242

Cmt 20 Ekm, 2007 20:06

frankensteın Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Bizimkisi serin bir aşk hikayesi

KEDİ

6

1106

Pts 31 Arl, 2007 01:43

dartanyan Son iletiyi göster

 


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  


Guvenli Arama Acik


 


| | | | | |
web siteleri
Review www.akreportal.net on alexa.com

İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan Akreportal.net Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Akreportal.net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler İletişim sayfamız aracılığı ile veya adresinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 2 (iki) Hafta içerisinde tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list
Powered by phpBB 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
phpBB3 Türkçe: phpBB Türkiye
phpBB SEO