Cevapsız iletiler | Aktif konular Sistem saati: Çar 22 Ekm, 2014 04:31

Konuya cevap yaz  [ 2 ileti ] 
Teknik Eğitim Fakülteleri kapatıldı 
Yazar Mesaj
Eğitim Sorumlusu
Eğitim Sorumlusu

Yaşadığınız il: Bilinmeyen
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Kadın

Sponsor Reklam AlanI

Sponsor Reklam AlanI

Kapatıldı kapatılıyor derken bugün resmi gazetede kapatılma kararı yayınlandı. Teknik eğitim fakülteleri, mesleki eğitim fakülteleri, mesleki ve teknik eğitim fakülteleri, ticaret ve turizm eğitim fakülteleri ile Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi kapatıldı. Bu fakülteler yerini teknoloji fakültesi, sanat ve tasarım fakültesi, turizm fakültesine bıraktı.

Resmi gazete alıntısı

Alıntı:
13 Kasım 2009 CUMA

Resmî Gazete

Sayı : 27405

BAKANLAR KURULU KARARI

Karar Sayısı : 2009/15546

Bazı yükseköğretim kurumları bünyesinde bulunan teknik eğitim fakülteleri, mesleki eğitim fakülteleri, mesleki ve teknik eğitim fakülteleri, ticaret ve turizm eğitim fakülteleri ile Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesinin kapatılması ve aynı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak yeni fakülteler kurulması hakkındaki ekli Kararın yürürlüğe konulması; Millî Eğitim Bakanlığının 28/9/2009 tarihli ve 25377 sayılı yazısı üzerine, 28/3/1983 tarihli ve 2809 sayılı Kanunun ek 30 uncu maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 2/11/2009 tarihinde kararlaştırılmıştır.
Abdullah GÜL CUMHURBAŞKANI

2/11/2009 TARİHLİ VE 2009/15546 SAYILI

KARARNAMENİN EKİ

KARAR

MADDE 1 – (1) Ekli listede belirtilen yükseköğretim kurumları bünyesinde bulunan ve aynı listenin (A) sütununda gösterilen fakülteler kapatılmış ve (B) sütununda yer alan fakülteler aynı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak kurulmuştur.

(2) Bu Karar uyarınca kapatılan fakülteler, mevcut öğrencilerin mezuniyetlerine kadar eğitime devam eder.

(3) Bu Kararın uygulanmasında ortaya çıkabilecek tereddütleri gidermeye ve uygulama esaslarını belirlemeye Yükseköğretim Kurulu yetkilidir.

MADDE 2 – (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

dikeygecis.org

Füruğ Ferruhzad

Çar 02 Arl, 2009 01:14
Profile bak
Eğitim Sorumlusu
Eğitim Sorumlusu

Yaşadığınız il: Bilinmeyen
Burcunuz: Akrep Burcu: 23 Ekim-21 Kasım
Cinsiyetiniz: Kadın
Teknik Eğitim Fakülteleri sadece Gazi ve Marmara üniversitelerinde devam edecekmiş. İş dünyasının talebine göre eleman yetişecek, öğretmen olmak isteyenler tezsiz yüksek lisans yaparak öğretmen olacak.

Okuduğum bilgiye göre Afyon Kocatepe, Batman, Cumhuriyet, Dumlupınar, Düzce, Fırat, Karabük, Karadeniz Teknik, Kırklareli, Kocaeli, Mersin, Muğla, Pamukkale, Sakarya, Selçuk, Süleyman Demirel üniversiteleri ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesinde bulunan teknik eğitim fakülteleri, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakültesi’ne dönüştürülecek.

Bir tartışmadır gidiyor. Mezunlar mühendis mi olacak? Meslek liselerinin önü açılıyor mu kapanıyor mu? Hayırlısı bakalım.

Füruğ Ferruhzad

Çar 02 Arl, 2009 01:22
Profile bak
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Konuya cevap yaz   [ 2 ileti ] 

İlgili Konular
 Konu   Yazar   Cevap   Gösterim   Son ileti 
Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Çubukçu: Eğitim fakülteleri ihtiyaç kadar mezun verecek

akrep_S_26

1

889

Çar 10 Kas, 2010 19:01

AkrepKral Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Popüler video sitesi Vimeo kapatıldı

AkrepKral

0

115

Sal 14 Oca, 2014 02:50

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Heronları kullanabilecek teknik eleman gücüne sahibiz

AkrepKral

0

823

Cmt 12 Haz, 2010 20:43

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. Galaxy S5'in teknik özellikleri ortaya çıktı

AkrepKral

0

77

Sal 18 Şub, 2014 21:58

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. 'YGS'de teknik hata var ama kopya yok'

akrep_S_26

0

578

Sal 26 Nis, 2011 15:59

akrep_S_26 Son iletiyi göster

Bu konuda okunmamış yeni ileti yok. PC teknik servis "gerçek diyaloglar"

dartanyan

10

938

Pts 26 May, 2008 18:09

elisa Son iletiyi göster

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  

Guvenli Arama Acik

| | | | | |
web siteleri
Review www.akreportal.net on alexa.com

İçerik sağlayacı paylaşım sitelerinden biri olan Akreportal.net Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Akreportal.net hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler İletişim sayfamız aracılığı ile veya adresinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 2 (iki) Hafta içerisinde tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.

News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list