AkrePortal.Net

Akrep Burcu Çocuğu

28.04.2019
59

Akrep burcu çocuğu nasıl eğitilir? nasıl yetiştirilir? nasıl davranılır?

Akrep Burcu Çocuğu

Akrep Burcu Çocuğu Nasıl Eğitilir? Nasıl Yetiştirilir? Nasıl Davranılır? Akrep Burcu Çocuğuna Nasıl Yaklaşılmalı, Nasıl Davranmalı?

En çok sevdiği söz: “BU BİR SIR!”
İyi olduğu konular: Kararlı, güçlü, soğukkanlı, derin duygular
Zor alanlar: Gizemli, kıskanç, inatçı

Doğduğu andan itibaren gizemli bir havası olan Akrep burcu çocuğunun dikkat çekici bakışları vardır ve bu bakışlarla sizi adeta büyüler. “Doğuştan asalet bu olmalı” diyebilirsiniz. Ondaki gururu ve kararlılığı hemen sezebilirsiniz; fakat sakinliğine aldanmayın, bu sakinliğin ardında çok kuvvetli bir başkaldırı yatabilir.

Akrep burcu çocukları, yetişkinleri gibi sözünü esirgemeyen bir yapıdadır. Gördüğünü söyler. Bu nedenle etraflarında kırıcı olarak algılanabilirler.

Kendilerine ait özel zaman ve özel bir ortama ihtiyaçları vardır. Kendilerinin olanı sadece kendileri kullanmalıdır. Akrep burcu çocuğu kendisine ait olan herşeyi sizde dahil herkesten kıskanır. İzin almadan ona ait olan hiçbir şeyi kullanmamalısınız. Akrep burcu çocuğu bir yere veya eşyaya “bana ait” demişse dikkatli olmalısınız.

Ruhsal Zekası Çok Yüksektir

Düşünceleri onların en çok sevdiği oyuncaklardır ve onları kimsenin bulamayacağı yerlere saklamayı severler. Fakat siz ondan pek bir şey saklayamazsınız; çünkü kuvvetli altıncı hisleri ve içgüdüleri ile adeta zihninizi okurlar. Akrep burcu çocuğunun ruhsal zekasını çok yüksektir. Ulaşmak istediği bir hedefi varsa, sizin gibi herkesin kullandığı yolu kullanmaz. Akrep burcu çocuğu öyle bir yoldan gider ki, “bunu yapması mümkün değil” dersiniz, gerçekten ulaşmak istediği şeylere ihtimal vermezsiniz.

Akrep burcu çocuğu yapmak istediği şeyi herkes unuttuğunda veya herkese unutturduğunda yapar.

Sizi devamlı şaşırtacak küçük Akrep, sürtüşmelerden ve ağız dalaşlarından hoşlanır. Yoğun içsel enerjilerini atmalarına izin verin. Tartışmalar, sürtüşmeler ve hırçınlıklar içlerinde birikenlerin dışa atılma anları olabilir. Bir anda parlayıp sönerler.

Tartışmalarına katılın, karşılık verin ancak sabır göstermeyi unutmayın. Bir süre sonra normale döneceklerdir. Adildirler. Eğer hata kendilerindeyse özür dilemesini de bileceklerdir.

Yalnız kalma ihtiyaçlarına ve bireyselciliklerine saygı duymaya çalışın. Yalnız kalıp bir şeyler yapmayı severler. Kendilerini keşfettikleri anlar yalnız kaldıkları bu anlardır.

Açık havada oynamak, içlerindeki bu agresif enerjiyi sağlıklı biçimde dışa atmanın en iyi yoludur. Sporlardan da açık havada oynananları destekleyin. Atlayıp zıplamasına, yuvarlanacağı oyunlar oynamasına engel olmayın.

Akrep burcu çocuğu ve dikkat etmeniz gereken noktalar

  • Analitik zekasını geliştirmesini sağlayacak etkinlikler yapın (Saklambaç oyunu, satranç gibi).
  • Kendisini keşfetmesine destek olun. Küçük bir alanda yalnız bırakın ve gözlemleyin.
  • Sınırları zorlamasına izin verin ancak tehlikelere karşı müdahaleye hazır olun.
  • Zorlama ile ona bir şey yaptırmaya kalkışmayın, önce siz yapın sonra anlatın. İlgisini çekerse yapacaktır.
  • Hakaret edip özelliklerinden dolayı aşağılamayın. Ömrünün sonuna kadar sizden intikam almaya çalışır.
  • Yalnızlığını, az konuşmasını kompleks haline getirmeyin. Her burcun farklı yetenek ve özellikleri olduğunu unutmayın.
  • Ona cesaret verin ama sınırları kendisinin yaşayarak öğrenmesini sağlayın.

Her çocuk özeldir. Bize düşen çocuğu kendimize benzetmek değil, kendisini keşfetmesini sağlamaktır.

 

İlgili Konular

Doğum Haritasında Ruhsal Yetenek Konumları

Doğum Haritasına Göre Meslek Seçimi

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

Akrep Burcu Özellikleri

 

Akrep Burcu Çocuğu

www.akreportal.net

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içerikleri izinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden, yasalara aykırı bir şekilde kopyalanarak ve kelimeler değiştirilerek, sesli, görsel ve video formatında farklı kaynaklarda yayınlanamaz. İçerikler sadece RSS özeti ile devamı makalelere link verilerek kullanılabilir. Sitemizde yayınlanan makaleler, okunarak/dijital veri halinde kaydedilerek/ sesli ve görüntülü video halinde youtube ve benzeri siteler üzerinde; video altında, yararlanılan makaleye aktif link verilmeden, videoda kaynak site adresi belirtilmeden ve özel izin alınmadan yayınlanamaz. Aksi durumlarda 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71/1, 2, 3 ve 5. maddeleri ve ilgili diğer maddelere dayanarak yasal işlem başlatılacaktır.
DMCA.com Protection Status
error: Korumalı İçerik!