Kategoriler: Akrep Burcu Erkeği

Akrep Erkeği Kolay Vazgeçer mi? Kolay Unutur mu?

Akrep Erkeği Kolay Vazgeçer mi?

Akrep erkeği hedeflerinden, değer verdiklerinden, eşinden, sevdiğinden ve arkadaşlarından kolay vazgeçer mi? Kolay unutur mu?

Akrep erkeği sabit bir burçtur. Hiç kimseyi ve hiçbir şeyi kolay benimsemez. Sahiplendiği, değer verdiği ve benimsediği hiç kimseden de kolay vazgeçemez. Vazgeçmeme durumu doğum haritasında alınan etkilerle yoğun veya daha az olabilir. Eğer doğum haritasında sabit burç unsurları ile akrep burcu ağırlıklı ise yaşamına sokması da, benimsemesi de, hayatından çıkarması da kolay olmaz.

Güneş burcu insanın iç dünyası ile ilgilidir. Ancak her güneş burcu akrep olan da akrep özelliklerinin tümünü taşımayabilir. Mesela diğer insanlarla ilişkilerinde etkili olan 3. Evi hava unsurlarından olan ikizler veya kova burcu ise herkesle uyumlu olabilir ve ilişkileri daha yüzeysel yaşanır. Bu konumda akrep burcunun bulunması güneş etkisi ile birleştiğinde ikili ilişkilerinde son derece tutucu, kıskanç ve sahiplenici olmasına neden olabilir.

Benzer durum evlilik evi olarak bilinen 7. Ev içinde geçerlidir. Aldığı etkiler evlenmek istediği insana, evliliğine ve eşine karşı tutumunu yansıtır.

Akrep Erkeği Hedeflerinden Kolay Vazgeçer mi?

Akrep erkeği belirlediği hedeflerden kolay vazgeçer mi? Hedeflerine ulaşmak için ne tür yollar dener?

Akrep erkeği sabit niteliğinden dolayı içselleştirdiği hedeflerinden vazgeçmez. Çok istediği bir şeyler varsa ve vazgeçmiş gibi görünüyorsa bu sizi yanıltmamalı. Akrep burcu etkisi insana gizem ve karmaşanın içinden geçiş özellikleri verdiği için iç dünyasında olan biteni dışa yansıtmamak için katı bir tutum izler. Kendisi size baktığında yüz hatlarınızdan ve ruh halinizden ne düşündüğünüzü ve neler hissettiğinizi anlayabildiği için benzer durumlara düşmemek için iç dünyasını dışa kaptır. Bu nedenle çoğu zaman yüzüne baktığınızda sadece soğuk ve donuk bir yüz ifadesi ile karşılaşırsınız.

Akrep burcu erkeği doğal bir manipülatördür. Benzer durum kendisinden önce gelen Terazi burcunda da vardır ancak terazi manipülasyonlarını açıktan ve sözel olarak gerçekleştirir. Sonradan gelen burçlar bir önceki burçların farklı versiyonları gibidirler. Birbirlerini tamamlayıp pazıl gibi eksikleri giderirler.

Akrep erkeği etki ve tepki mekanizmalarını bildiği için hangi ruh halinin ve yüz ifadesinin dışarıdan nasıl karşılık bulacağını çok iyi bilir. Eğer kendisine koyduğu hedeflerde rakipleri varsa veya bilindiğinde işi zorlaşacaksa herşeyini gizleyecek hatta yanıltmak için tam tersi bir portre çizecektir.

Hedefine ulaşmadan vazgeçmeyecektir. Doğuştan aldığı özellikler sayesinde akrep erkeği hedefine ulaştığında çoğu insan neler olup bittiğinin farkında bile olmayacaktır. Sessiz, sakin ve derinden…

Akrep Erkeği Değer Verdiklerinden Kolay Vazgeçer mi?

Akrep erkeği değer vermişse olası durumlarda vazgeçmek için değer vermemiştir. Uzun süre analiz edip karar vermiştir. Akrep burcu erkeği, yapısı gereği ayrıntılara dikkat eden bir burçtur. Hem dış hem de iç yönüyle ayrıntıları analiz eder ve ona göre karar verir. Bundan dolayı yaşamında herşey çok azdır. Az arkadaş, az dost, tek eş ve sadece ihtiyaç duydukları…

Akrep Erkeği Sevdiğinden ve Arkadaşlarından Kolay Vazgeçer mi?

Akrep erkeği sevgilisinden, eşinden veya arkadaşından kolay vazgeçer mi?

Akrep erkeği samimi arkadaş sayısı en az olan burçlar arasındadır. Çevresinde olan insanlar az ve özdür. Bu durum ya kendi seçimidir veya çevresindekiler ondan çekindiği için fazla yakın durmak istemezler.

Akrep erkeği bir insana “arkadaşım, dostum” demişse bunun değişmesi çok zordur. Kendisine arkadaş olarak seçtiği insanları uzun süre gözlemleyerek karar vermiştir. Önceliğini güvenilir, dürüst ve samimi olanlara verir.

Akrep erkeği çok az insanla samimi olur ve samimi olduğunda karşısındaki insan onu yanlış anlayıp her istediğini yapabileceği düşüncesine kapılarak hareket ederse, akrep burcu erkeği geçmişte ne yaşadıklarının ve ne kadar güzel günlerinin olduğuna aldırış etmeden çok kırıcı olabilir. Bu gibi durumlar “akrep gibi soktu” deyiminin ortaya çıkmasına neden olan durumlardır.

Ben izin verdiğim ölçüde, sınırları aşmadan ve benim belirlediğim kurallara göre” Akrep erkeği ile arkadaşlık zordur ancak su ve toprak grubu gibi uyumlu burçlar arasında iseniz onu zaten iyi anlar ve ona göre hareket edersiniz. Akrep erkeği samimi bir arkadaşınızsa kolay anların değil zor anların insanı olduğunu göreceksiniz. Yaşamında bireysel ve bencil olabilir ancak değer verdiği insanların gerçekten yardıma ihtiyacı olduğuna inanırsa onları kolay kolay yalnız bırakmaz.

Akrep erkeği sevdiği insandan vazgeçer mi?

Akrep erkeği sevdiği insandan kolay vazgeçer mi? Hangi durumlar onun için istisnadır?

Akrep erkeği gerçekten sevmişse ruhuna işlemiştir ve istisnai durumlar hariç sevdiği insandan, eşinden veya sevgilisinden kolay kolay vazgeçmez. Vazgeçemez. Birlikte olmasa bile unutmaz.

İstisnai durumlar:

1- Aldatılma
2- Yalan söyleme ve güvensizlik
3- Yanıltma
4- Birlikte belirlenen kurallara uymama

Akrep erkeği kolay vazgeçmez ancak çoğu zaman verdiği mesajla kendisi de dahil “kimse kolay vazgeçilmez değildir” diyecektir.

Akrep Erkeği Kolay Unutur mu?

Hayır. İçe dönük yapıya sahip burçlar hissel ve duygusal yapıda oldukları için kalplerinde hissettikleri olumlu veya olumsuz hiçbir şeyi kolay kolay unutamazlar. Eğer içsel mekanizmalarını çözmüş bir akreple karşı karşıya iseniz kendisini rahatsız eden olayları bilinçaltının derinliklerine gömdüğünü görebilirsiniz. Ancak bunlar istisnai durumlardır ve çoğu zaman anlık olaylarla ilgilidir.

Doğum haritasında tam olarak akrep etkisi alan akrep erkeklerinin hafızaları çok güçlüdür. Bir çoğu duygusal anlamda yaşadıklarını bir ömür boyu unutmazlar. Verecekleri tepkiler farklı olabilir ancak ortak noktaları, yaşadıklarını analiz ederek tecrübe katsayılarını atırmalarıdır. Bir sonraki her adım onlar için daha önce unutulmayan anların karşılaştırıldığı yeni olaylardır.

 

İlgili Konular:

Akrep Burcu Erkeği Sevdiğinden Vazgeçer mi?

Akrep Erkeği Sevdiğini Unutur mu?

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

 

Akrep Erkeği Kolay Vazgeçer mi?

www.akreportal.net

10 Temmuz 2019

Elif Sude Naz

Yorumları Göster

 • işte bu konu zor, istesekte vazgeçemeyiz. bağlandığımız herşey zamk gibi yapışıyor üzerimize

 • Ben ikizler , erkek arkadaşim akrep. Suan ayrildik ben ondan vazgecemiyorum. 2 ay oldu geri doner mi diye bekliyorum. Akrebin butun ozelliklerini tasiyor. Ayrilik sebebimiz beni bir kez olsun alttan almayisi cok fazla konusmuyordu sitem ettim oda kat kat ofke ile karsiligini verince ayrildim.o yazmadan bende ona donemem. Ne yapacagimi sasirdim😞

  • Ayrılık kararı vermeden önce Akrep erkeğini araştırsan çok iyi olurdu. Bir süre sessiz kal ve kalbini dinle. Zihnen, kalben ve ruhen durulmaya çalış. Akrep insanları çok gururlu olurlar. Guruna dokunma onu olduğu gibi kabüllen. Sevgi konusunda cimri davranmazsan o seni, senin onu sevdiğinden daha çok sevecektir. İkizler ve Akrep burçları özellik olarak anlaşamazlar ama enerjileri tıpkı bir mıknatıs gibi birbirlerini çeker.

   Seviyorsan onu olduğu gibi kabüllen. O ruhsal bir insan senin gibi yüzeylerde yaşayamaz.

 • Bana 2 ayın sonunda anneler gununu bahene ederek yazdi. Suan konusuyoruz. Benim yukselenim boğa ay burcum balık. Ben sizin yazilarinizi dikkatlice okudum bahsettiginiz derinlik bende de var. Ama onda varsada belli etmiyor. Ben ona sinir oldum diye oda bana olmus sonuc 2 ay boyunca yok yere aci , özlem cekip meraktan öldüm. Tabi bunlari ona soylemiyorum bildiginiz yerlerde süründüm. Hatta bana yazarsa yazmayacagim diyordum ama okadar uyanik ki cevap vermeme durumum olmayacagini bildigi icin anneler gununde yazdi. 15 gun oncede beni yolda görmus ben simdi buna nasil davranayim eskisi gibi davranmiyirum ama konuşuyorum???

  • Yükselen boğa dışa karşı inatçı, geri adım atmaz, kolay değişmez imajı. Ay burcu, duygusal yönden balık burcu. Dayanamaz, kıyamaz ve zorda kalanın yanında olur. Aşkı ruhuyla yaşamak ister. Boğa yanınız "hayır" der. Balık yanınız "dayanamaz" Güneşiniz İkizler "Amaaann boşver hayatını yaşa, başka erkek yok mu" der.

   Aslında sorun ikinizin de gizli gizli yaşamanız. İkinizde birbirinizi sevsenizde herşeyi birbirinize silah ve koz olarak kullanmanız. Güneşlerinizdeki uyumsuzluk ve çekim etkisi ile ilgili bir durum sanırım. Başta da söylemiştim sanırım tekrar edeyim. Oturup olumlu ve olumsuz yanlarınızı konuşun. Hangi durumda ne tür tepkiler verdiğinizi karşılıklı söyleyin. İkinizin de içsel mekanizmaları farklı çalışıyor, bu farklılıklara karşın ikinizin güneşi birbirinizi çekiyor. Tadını çıkarmak varken birbirinize işkence ediyorsunuz.

   Akrep gururlu, Siz inatçı. Psikolojik savaş vererek zamanınızı öldürüyorsunuz. Ya oturup karşılıklı konuşun ya da bu şekilde sürüncemede kalmasını izleyin. Çünkü Duygusal yanınız balık : ) Gelse size sarılsa elinizle itebilir misiniz? Başınızı omzuna koyduğunuzda "git" diyebilir misiniz?

   • Benim sormak istedigim akrep insani ilgi duymadigi , kalbinde hissetmedigi birinin yaninda ister mi? Istiyorsada neden acik davranmiyor. Benimle savaşıyor? Hatta davranislari narsistçe geliyor uzak kalmak istiyorum guvenim azaliyor. Samimiyken birden susuyor uzaklasiyor gibi. Bende aklinin bende olmadigini dusunup geri duruyorum.

    • Sevmediği bir insanın yanında asla durmaz. Ya çok ciddi bir çıkarı var dır ya da gerçekten seviyordur.
     Açık davranmaz bu onun doğasında olan bir şey. Onu olduğu gibi kabul edin. Onunla evlenseniz dahi ömür boyu her zaman onun hakkında hep bilmediğiniz bir şey olduğunu hissedeceksiniz.

     Sevmek farklı bir şey, sevdiğiniz insanın tam olarak sizin istediğiniz gibi biri olmasını istemek farklı bir şey. Farklılıklar daha önce aralamadığınız pencereleri aralamanızı sağlar. Ama yapı olarak bu durum sizi mutlu etmiyorsa, nafi ve huzursuz bir insansanız bir akrep burcu ile yaşamak size kırıcı gelebilir. Bu ileride ruhsal yöndne ne kadar bütünleşeceğinize bağlı. Her ikiniz de taviz vermeyi öğrenmelisiniz.

   • Asla git diyemem. Başını omzuma koysa ölürüm ona ben. İletisimimiz birden kesildi 4 gün sonra hic ummadigim bir yerde bulundugum yere geldi cok sasirdim. Babamla tanisti. Tabi onun benle alakasi oldugunu kimse bilmiyor. Cok sasirtti beni tekrar yazismaya basladik. Tabi icinde benimle ilgili ne yasiyor bilmiyorum. Bende ona birsey demiyorum. Oda vazgecmiuor bunu anladim. Ama narsist davranislari yuzunden ondan uzaklasmak istiyorum yapamiyorum gerci. Cok acimasiz ve empati yoksunu olabiliyor cogu zaman. Herzaman herseyde beni sucluyordu. Bana duygusu varsa bunu bana acmasi icin ne yapabilirim? Buarada ilk bulustugumuzda yani 5 ay önce aniden kafami tutup beni öptü beni hep sasirtiyor.

    • :) Şaşırtması güzel. İçinde bir şeyler olmasa bunu yapmaz. Sizi özellikle etkilemeye, şaşırtmaya ve istediğinde neler yapabileceğini göstermeye çalışıyordur.
     Her insan aynı olmamaz. Herkesin sizin istediğiniz gibi olmasını sağlayabilir misiniz? Bu mümkün değil.

     Ya olduğu gibi kabüllenip herşeyin bir dengeye gelmesi için zamana bırakacaksınız veya oturup iç dünyanızda neler olup bittiğini, şüphelerinizi, endişelerinizi anlatacaksınız. Belki o da aynı şeyleri sizin için düşünüyordur. Bunu bilemezsiniz.

     İki insan arasıda bir çekim oluşmuşsa o çekimden kurtulmak zordur. Her iki taraf için de eleştirilecek şeyler olsa da bu çekim alanınının dışına çıkmak zor olur.

     Akrep burcu insanlarının hava grubu insanları gibi iç dünyalarında olup bitenleri doğrudan anlatmalarını beklemeyin. Onun tarzı farklıdır. O öyle bir anda öyle bir şey yapar ki bir ömür unutamazsınız. Bir cümleyi bir ömür söylemez. Bir kez söyler ama tam söyler, ruhunuza işletir.

Paylaşım
Tarafından yayınlandı
Elif Sude Naz

Son Konular

Ateş, Toprak, Hava ve Su Grubu Burçları

Ateş, Toprak, Hava ve Su Grubu Burçları Hangi burç hangi grupta yer alır, burç ve…

2 sene önce

Sabit, Değişken ve Öncü Burçlar. Hangi Burçlar Sabit, Değişken ve Öncü

Sabit, Değişken ve Öncü Burçlar Sabit, değişken ve öncü burçların özellikleri nelerdir? Hangi burç sabit,…

2 sene önce

Akrep Burcu Neden Cinsel Yaşama Düşkündür?

Akrep Burcu Neden Cinsel Yaşama Düşkündür? Akrep burcu, akrep erkeği ve akrep kadını neden cinsel…

2 sene önce

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı? Akrep erkeğinden özür dilemek, af dilemek işe yarar…

2 sene önce

Akrep Burcu Erkeği Sadık mıdır? Sevdiğini Aldatır mı?

Akrep Burcu Erkeği Sadık mıdır? Sevdiğini Aldatır mı? Akrep burcu erkeği sadık mıdır? Akrep burcu…

2 sene önce

Akrep Burcu Çocuğunun Odası Nasıl Olmalı? Nasıl Düzenlenmeli?

Akrep Burcu Çocuğunun Odası Nasıl Olmalı? Akrep burcu çocuğunun odası nasıl olmalı? Akrep çocuğunun gelişimine…

2 sene önce