AkrePortal.Net

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?

Akrep erkeğinden özür dilemek, af dilemek işe yarar mı? Özür dilemek sorunları çözer mi?

Akrep burcu Mars etkisi altındadır. Mars etkisi taşıyan iki burç vardır ve her ikisi de savaşçı karaktere sahiptirler. Koç burcu Mars etkisi ile açıktan meydan okur ve hatalara yüksek frekanstan tepki gösterir. Akrep burcu ise Pluton’unda etkisi ile sessiz, gizemli ve arka planda etkilidir. Hemen tepki vermez, içine atar ve daha yıkıcı bir tepki gösterir. Bu nedenle öfkesi daha büyük ve kırıcıdır.

Koç erkeği anında tepki verirken Akrep erkeği uzun süre bekleyebilir ancak tepki verdiğinde çok daha şiddetli bir tepki verir. Öyle ki etrafındakiler asıl yaşanan olayı unutmuş ve neden bu kadar yüksek tonda tepki verdiğinen habersiz bir şekilde hayret ederler.

Akrep erkeği etkileri geniş çaplı olmayacak ve önemsemediği konularda tepkisini hemen gösterirken ciddi konularda beklemeyi tercih eder. Belki küçük uyarılarla geçiştirebilir. Bu süreçte gözlemler, inceler, araştırır ve kendince haklı bulduğu nedenlerle olayların tekrar etmesi halinde daha büyük tepkiler gösterir.

Özür Dilemek İşe Yarar mı?

Bu noktadan sonra akrep erkeğinden özür dilemek işe yarar mı? Öfkesi geçinceye kadar bırakın özür dilemeyi yanında bulunmanız bile öfkesinin artmasına neden olabilir. Giriş bölümünde de söylediğim gibi Mars insana savaşçı bir karakter kazandırır. Üzerine gittikçe büyür ve şiddetlenir.

Akrep erkeği sessiz ve sakin bir şekilde ilerler ve en olmadık, beklenmedik bir anda tepki gösterir. O noktaya gelindiğinde kendince tüm sebepleri bitirir. Kendisini haksız gösterecek tüm gerekçeleri tüketir. Özür de dileseniz kısa dönemde bir işe yaramaz. Koç erkeği kartopu fırlatır, akrep erkeği ise kartopunun yuvarlanarak büyümesini bekler. Etkisi de bu yüzden daha büyüktür.

Tüm bunları bilinçli bir şekilde yapmaz. Belki yaptığı hata, olaylar henüz büyümemişken vereceği tepkileri içine atarak beklemesidir. İçine attığı her küçük parça diğerleri ile birleşerek büyür ve neden olduğu hasarlar, kalp kırıklıkları daha büyük olur.

Hemen Özür Dilemeyin

Akrep burcu erkeği öfkesini tümüyle dışarı atıp tüketmeden rahatlayamaz. Eğer Mars enerjisini kontrol etmeyi öğrenememiş bir akrepse kendisi sizi aramadan yanına yaklaşmayın. Olgun bir akrep bu konuda biraz daha anlayışlı olabilir. Ancak hangi türden akrep erkeği olursa olsun öfkesi yatışmadan yanına yaklaşmayın ve özür dilemeyin.

Akrep erkeğinin bir süre kendini dinlemesi, sakinleşmesi ve durulması gerekir. Ancak bu noktadan sonra özür dilemeniz gereken bir durum varsa gidin ve özür dileyin.

Eğer fazla büyütülmeyecek bir konu ise sabırlı olun. Sinirleri yatıştığında size olan bakışı ve yaklaşımı değişecektir. Eğer bu süreç uzun zamandır bu şekilde devam ediyorsa daha uzun süre beklemeniz gerekebilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Akrep erkeği eğer bir konuda sizi sakin bir şekilde uyarmışsa tekrar etmemeye çalışın. Siz burcunuzun etkisi ile unutuyor olabilirsiniz ama o unutmayacaktır. Sessiz oluşuna aldanmayın. Sizi bir konuda uyarmış veya yaptığınız bir şeyi tekrar yapmamanız konusunda ricada bulunmuşsa tıpkı bir dedektif gibi sizi gözlemlemeye ve takip etmeye devam eder. Tekrar uyarmaması sizi yanıltmasın.

Sizi seviyor olabilir ancak Akrep erkeği çok gururlu bir yapıya sahiptir. Sizin için sıradan olan bir konu onun için “sözüm dikkate alınmıyor, önemsenmiyorum” şeklinde yorumlanır.

Bu tür konuların bir insanla evlenmeden önce bilinmesi çok önemlidir. Bir hayatı birlikte yaşayacağınız insanın burç özelliklerini bilmeniz ve buna göre karar vermeniz ileride her iki taraf içinde sorun yaşanmasının önüne geçecektir.

Evlilik öncesi burç özelliklerinin gözönünde bulundurulması ve her iki tarafında doğum haritalarının çiftler tarafından incelenmesi huzurlu ve uyumlu bir yaşam için dikkate alınması gereken bir konudur.

 

İlgili Konular

Akrep Erkeği Affeder mi? Akrep Erkeğine Kendinizi Nasıl Affettirebilirsiniz?

Akrep Burcu Erkeği Nasıl Affeder?

Akrep Erkeği Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

 

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?

www.akreportal.net

12 Haziran 2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Sude dedi ki:

  Boşuna zaman kaybı

 2. Derthane dedi ki:

  Akrep erkeğinin gururunu kıracak bir hata yaptım. Kendimce hakliydim. Hatta ayrılırken bunu yapmasaydin bişey yoktu dedi. ( Daha büyük bir sorun olduğu halde) neyse aradan aylar geçti. Ne aradı ne sordu. Bir kere nasılsın dedim oda sen nasılsın falan. Sonra ne o ne ben msj atmadık. Geçende yine yazdım. Sanki bana öfkeli gibi soracağım soruyu sordum cevabımı aldim o bana nasılsın bile demedi sadece cevap verdi. Konuşmadan nasıl durabiliyor anlamıyorum. Neden böyle ? Öfkesi geçmiyor mu

  1. Akrep dedi ki:

   Koç, Aslan, Akrep.. Bu burçların gururlarını kırarsanız biter. Kötü tarafı belki koç veya aslan unutur ama akrep unutmaz. Zihninde evirir çevirir belki sürekli öfke ve nefret biriktirir. O anı her aklına geldiğinde tazeler, üzerinin örtülmesine izin vermez. Bu durumu kırılan bir cama benzetin. O camı hiç değiştirmez. Her gördüğünde tekrar tekrar hatırlar.

   Doğum haritasındaki etkilere bağlı, akrep etkisi yoğun değilse belki bir süre sonra unutabilir ama önemli konumları da akrep burcu etkisi taşıyorsa çok zor.
   Unutacaksa da kendi haline bırakın. Unutur veya affederse kapıyı kendisi aralar. Sizin aralamanıza izin vermez. Kendinizi affettirmek için elinizden geleni yapmışsanız kendi haline bırakın.

 3. Derthane dedi ki:

  Tıpkı söylediğiniz gibi kendi aralarsa o kapıyı açılacak bugüne kadar öyle oldu. Kendi haline ne ki onu cehennemine bırakıyorum. Böyle bi insan çeşidi olamaz. Kendi yakip yıkıp yoketti kalbimde, benliğinde kirilmadik yer bırakmadi ben ona yine güzellikle yaklaştım ayrılırken bile güzellikle bitirelim dedim. Unutmazsa unutmasın ben zerresini bile unutmicam. Onca emeğe rağmen onca sevgiye rağmen kapalı kutuydu. Yıl geçti ya yıl gidiyorum o geliyor ben bırakıyorum o geliyordu. Sonuç yarım kalmış hayaller kırık dökük bir kalp. O bence kendi öfkesinin geçmesini bekliyor 4 ay oldu bu nasıl öfke. Nasılsın diyorum bana yazmaa demiyor cvp veriyor ama birdaha yazmıyor istemiyorum sevmiyorum desin. Bende yoluma bakayım dimi. Allah sabır versin tam bir akrepzedeyim. Birde o benim sürekli aklımın içinde onun sanki aklına gelmiyorum unuttuğu tek şey benim bence

  1. Akrep dedi ki:

   Doğum haritalarınızda çekim etkisi yapan ve sizi kesiştiren konumlar varsa böyle olur. Ne biter ne devam eder. Uyum sağlayamazsınız ama bitiremezsiniz de. Kızılderililerin bir sözü var ya “durgun su gibi ol” başka yolu yok. Akrep etkisi insana küçük bir yanlış bile olsa o yanlışın yanlışın bedelini acı çektirerek ödetme eğilimi verir.

   Mümkünse iç dünyanızda yaşadıklarınızı ona anlatın. Acı çektiğinizi görmesi lazım. Akrep biraz zalim ve duygusuzdur ama asla adaletsiz değildir. Samimiyet görürse dayanamaz. Ya bırak Ya gel deyin. Samimi bir şekilde içinizden geçenleri söyleyin veya yazın. Akrep etkisi karşısında gurur bir işe yaramaz. Benliğiniz dışındaki herşeyi bir kenara bırakın ve onunla ruhunuzla konuşun. Hiçbir akrep insanı içtenlik ve samimiyet karşısında duvar olamaz.

   Ona karşı tam olarak nasıl bir yanlış yaptınız bilmiyorum ama bir şekilde tamam veya devam dedirtin. Akreplerin enerji alanı güçlüdür. Bir kez ruhunuza işlerse o istemeden bitmesi zordur. Hangi yönde olursa olsun kararlılık göstermedikçe de bitmez. Bu arada 4 ay kısa bir süre sayılır. Sizi sevmiş ama yaptığınızı da unutamamışsa iç dünyasında kararsız kalmış olabilir.

   Tutumu ne olursa olsun siz de ona karşı kararlı olun. Sürünceme de bırakmayın hiçbir şeyi.

Site içerikleri izinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden, yasalara aykırı bir şekilde kopyalanarak ve kelimeler değiştirilerek, sesli, görsel ve video formatında farklı kaynaklarda yayınlanamaz. İçerikler sadece RSS özeti ile devamı makalelere link verilerek kullanılabilir. Sitemizde yayınlanan makaleler, okunarak/dijital veri halinde kaydedilerek/ sesli ve görüntülü video halinde youtube ve benzeri siteler üzerinde; video altında, yararlanılan makaleye aktif link verilmeden, videoda kaynak site adresi belirtilmeden ve özel izin alınmadan yayınlanamaz. Aksi durumlarda 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71/1, 2, 3 ve 5. maddeleri ve ilgili diğer maddelere dayanarak yasal işlem başlatılacaktır.
DMCA.com Protection Status