Akrep Burcu Neden Cinsel Yaşama Düşkündür?

Akrep Burcu Neden Cinsel Yaşama Düşkündür?

Akrep burcu, akrep erkeği ve akrep kadını neden cinsel yaşama düşkündür ve neden cinsel yaşama büyük önem verir?

Bu soru aslında neden ikizler burcu bu kadar çok konuşuyor, neden koç burcu herkese emirler yağdırıp duruyor, neden boğa burcu boğazına bu kadar düşkün gibi bir soru. Konunun büyütülmesi anormal veya olmaması gereken bir şeymiş gibi gösteren kapalı toplum yapısı ve burç özelliklerini bilmemekten ileri gelmektedir. Konu biraz da abartılınca akrep burcu kolayca cinselliğe olması gerekenden fazla düşkün bir burç gibi gösterilir.

Her burcun etkisi altında bulunduğu gezegenler farklıdır ve her biri farklı farklı konularda ön plana çıkarlar. Farklı burçlar, sahip oldukları özelliklerle sosyal bir varlık olan insanın, ayrı ayrı eksik bir yanını tamamlayarak insanlığı bütünleştirirler.

Akrep burcunu ön plana çıkaran aslında cinselliğe düşkün oluşu değildir. Ancak insanlar cinsellikle ilgili konuları konuşmaktan gizli bir zevk aldıkları için her fırsatı değerlendirerek özdeşleştirme yaparlar.

Akrep burcu gizemlidir, sadıktır, sır küpüdür, az konuşur, yalnızdır, parapsikoloji ile ilgili konulara, ölüm ve ötesine ilgilidir, hipnotik derinlikte güçlü telepatik bakışları vardır, dedektif gibi merak ettiği konuları açığa çıkarmayı sever ve kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz.

Akrep Burcunun Cinsel Yaşama İlgisinin Kaynağı Nedir?

Akrep burcu abartıldığı gibi sapkınlık derecesinde cinsellik düşkünü değildir. Konuyu daha doğru bir tabirle ifade edecek olursa “Akrep Burcu Cinsel Enerjisi Yüksek” bir burçtur. Enerjisinin kaynağı ise Mars etkisi ile ilgilidir. Koç burcuda benzer özelliğe sahiptir ancak Koç burcu günlük yaşamda enerjisini atacak kadar faal olduğu için daha çok egosu ön plana çıkar.

Akrep burcu sahip olduğu enerjiyi dengeleyemez ve gün içerisinde harcayamazsa bu enerji bazı burçlarda olduğu gibi çeneye, yemeğe, eğlenceye veya egoya dönüşmez. Akrep burcu cinselliği temsil eden 8. Ev konumunda bulunduğu için enerjinin yöneleceği kanal cinsel bölge olur.

Yani aslında konu cinsel düşkünlük değil enerjinin tüketilememesi ve doğru şekilde kanalize edilememesidir. Eğer doğum haritasında Güneşi Akrep Burcu olan birine farklı konumlarda hava ve ateş grubu da eşlik edecek olursa içe yönelen enerji dışa vurularak tüketilmesi için sosyal faaliyetler ve dışa dönük egosu yeterli olacaktır.

Akrep Burcunun Cinsel Yaşamda Uyumlu ve Uyumsuz Olduğu Burçlar

1- Akrep Burcunun Cinsel Yaşamda Uyumlu Olduğu Burçlar

Akrep burcunun cinsel uyuma sahip olduğu burçlar hangileridir? Akrep burcu cinsel yaşamda hangi burçlarla uyumludur? Hangi burçlarla cinsel yaşamında sorun yaşamaz?

Akrep burcu kendisi gibi su grubu burçları ve toprak grubu burçları ile sorun yaşamaz.

Su Grubu Burçları

Bu grupta yer alan burçlar içsel enerjiye sahip oldukları için tutkulu bir birliktelikleri olur. Kendilerinden başkasına fazla ihtiyaç duymazlar ve genelde evcimendirler.

 • Akrep Burcu
 • Yengeç Burcu
 • Balık Burcu

Toprak Grubu Burçları

Toprak grubu burçları Akrep burcunun üretkenliğini artırır. Özellikle boğa burcu ile cinsel yaşamında sorunsuz bir birlikteliği olur. Başak ve Oğlak işkolik oldukları için biraz daha geri planda olabilirler.

 • Boğa Burcu
 • Oğlak Burcu
 • Başak Burcu

2- Akrep Burcunun Cinsel Yaşamda Uyumsuz Olduğu Burçlar

Akrep burcu cinsel yaşamda hangi burçlarla sorun yaşar? Hangi burçlarla cinsel yaşamında uyumlu değildir?

Akrep burcunun cinsel enerjisi yoğun olduğu için evlilikle birlikte enerjisinin önemli bir bölümü bu alana kayacaktır. Ancak belki de akrep burcunun cinsellikle anılmasının en önemli nedenlerinden biri de akrep burcunun Mars ile birlikte Pluto etkisi ile bu enerji potansiyelinin evliliğinin sadece ilk dönemlerinde değil belki bir ömür boyu aynı seviyelerde olmasıdır.

Akrep burcu erkeğinin ve akrep burcu kadınının cinsel yaşamlarında sorun yaşamaları ise enerjilerini farklı alanlara kanalize edememişlerse evli oldukları insanın cinsel enerji potansiyelinin düşük olması ile ortaya çıkacaktır. Cinsel yaşam akrep burcu erkeği için de akrep burcu kadını için de enerjinin en kolay deşarj edilebildiği alandır. Birlikteliği beklentisini karşılayamazsa psikolojik bir savaş başlatacaktır ki bu hem kendisi hem de evli olduğu insan için sıkıntılı bir sürecin başlangıcı demektir.

Bu bilgilere göre doğum haritasında burç özelliklerini yoğun olarak taşıyan aşağıdaki burçlar genel olarak Akrep burcu erkeği için de Akrep burcu kadını için de sorunludur

Hava Grubu Burçları

Hava grubu burçları sosyal burçlar olduğu için enerjilerinin büyük kısmını sosyal alanda tüketirler.

 • İkizler burcu
 • Terazi burcu
 • Kova burcu

Ateş Grubu Burçları

Ateş grubu da yüksek enerjiye sahiptir ancak enerjileri içsel değil dışsal ve egoya yöneliktir. Enerji çatışması yaşanabilir.

 • Koç burcu
 • Aslan burcu
 • Yay burcu

Cinsel yaşamda özellikle evlilik evi olarak bilinen 7. Ev, cinselliği temsil eden 8. ev ile iletişimle ilgili olan 3. Evin uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Burç verileri genel özellikleri belirtir alınan aile eğitimi ve çevre etkileri ile doğuştan gelen özellikler gelişebilir, uyumlu hale gelebilir veya olumsuz yönde etkilenebilir.

İlgili Konular

Akrep Kadını Cinsellik ve Cinsel Uyumu

Akrep Erkeği Cinsellik ve Cinsel Hayatı

Akrep Burcu Neden Cinsel Yaşama Düşkündür?

www.akreportal.net

13 Haziran 2019

Elif Sude Naz

Yorumları Göster

 • Evet kesinlikle Mars etkidi. Bitmeyen enerjiyle herkesle mutlu olamazsınız anlamazlar çünkü. Eğer sizi anlamayan biriyle olursanız odağınız hep deşarj edilmeyi bekleyen enerji olur. Hayata adapte olamaz gergin gergin somurtursunuz.
  Mars akrepseniz işiniz daha zor, başka bir mars akrep bulun kendinize. Dünya varmış dersiniz

Paylaşım
Tarafından yayınlandı
Elif Sude Naz

Son Konular

Ateş, Toprak, Hava ve Su Grubu Burçları

Ateş, Toprak, Hava ve Su Grubu Burçları Hangi burç hangi grupta yer alır, burç ve…

9 ay önce

Akrep Erkeği Kolay Vazgeçer mi? Kolay Unutur mu?

Akrep Erkeği Kolay Vazgeçer mi? Akrep erkeği hedeflerinden, değer verdiklerinden, eşinden, sevdiğinden ve arkadaşlarından kolay…

1 sene önce

Sabit, Değişken ve Öncü Burçlar. Hangi Burçlar Sabit, Değişken ve Öncü

Sabit, Değişken ve Öncü Burçlar Sabit, değişken ve öncü burçların özellikleri nelerdir? Hangi burç sabit,…

1 sene önce

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı?

Akrep Erkeğinden Özür Dilemek İşe Yarar mı? Akrep erkeğinden özür dilemek, af dilemek işe yarar…

1 sene önce

Akrep Burcu Erkeği Sadık mıdır? Sevdiğini Aldatır mı?

Akrep Burcu Erkeği Sadık mıdır? Sevdiğini Aldatır mı? Akrep burcu erkeği sadık mıdır? Akrep burcu…

1 sene önce

Akrep Burcu Çocuğunun Odası Nasıl Olmalı? Nasıl Düzenlenmeli?

Akrep Burcu Çocuğunun Odası Nasıl Olmalı? Akrep burcu çocuğunun odası nasıl olmalı? Akrep çocuğunun gelişimine…

1 sene önce