AkrePortal.Net

Akrep Burcu Neden Sevilmez? Akrep Burcundan Neden Uzak Durulur?

Akrep Burcu Neden Sevilmez?

Akrep Burcu Neden Sevilmez

Akrep burcu neden sevilmez? Akrep burcunu sevmeyenler neden sevmezler? Akrep burcundan neden nefret edilir? Akrep burcu insanlarından neden uzak durulur?

Akrep burcu en sevilmeyen burçlar arasında yer alır. Bu durum doğal özellikleri ile ilgilidir. Ama hemen panik yapmayın, güneş burcu akrep olan her insan bu kategoride yer almaz.

Yazacaklarım güneş, yükselen burç, Merkür, ay burcu ve 3. Ev gibi önemli konumlarından güçlü akrep burcu ile Mars ve Pluto etkisi alanlarla ilgilidir. Hava unsuru etkisi ile toprak etkisi farklı olabilir.

Akrep burcu neden sevilmez?

Bulunduğu grup gibidir. Su gibi bazen dalgalı, bazen durgun, bazen bulanık ve bazen de berraktır.

Yazarken diğer akrep burcu erkeği ve kadınında gördüklerimi ve kendimle ilgili olanları gözönünde bulundurarak yazayım.

 • Akrep burcu soğuktur
 • Agresiftir
 • Bireyseldir, grup uyumu yoktur
 • Pis pis sırıtır
 • Gülümsemesinde bile bir sinsilik vardır
 • Şehvet düşkünüdür
 • İstemediği şeyler karşısında empati duygusunu kaybeder
 • Kimseye minneti olmadığı için dik başlıdır
 • Aşırı gururludur
 • Kıskançlığı bıkkınlık derecesindedir
 • Sır doludur, gizemlidir, hiçbir zaman tam olarak tanıyamazsınız
 • Duygusal oyuna girmezseniz yanıltıp kandırmanız zordur
 • Sezgileri güçlüdür, aklınızı okuyup ne yapacağınızı anlayabilir
 • Sizi maniple ederek kolayca yanıltabilir.

Kolayca Etki Altına Alabilir

 • Tehlikeli bir hipnotik ve telepatik etkiye sahiptir. İyi yönde de kötü yönde de enerjiyi etkiler.
 • Sınırları zorlar, peşinden sizi de sürükler.
 • Sorarsanız ne görmüşse onu söyler. Mutlu etmek için konuşmaz.
 • Duygularını konuşarak çok nadir anlatır, su etkisi burçlar harici için sıkıcıdır
 • Herşeyin karşılığını verir, karşılık bekler.
 • Sevgi, romantizm ve pembe tonlar beklemeyin. Siyahtır, kırmızı ve gridir.
 • Kararlıdır. Verdiği kararların sorgulanmasına ve değiştirilmeye çalışılmasına deli olur.
 • Çok inatçıdır. Yanlış olduğunu bile bilse kolay vazgeçmez. Herkesin unutmasını bekler.
 • İstediği bir şey varsa etkilediği insanlarla ortalığı karıştırtır, alacağını alır ve toz olur.
 • Kin beslediği bir insandan intikam almadan rahat edemez.
 • Yaptıklarının başkalarının yapamadığı ve cesaret edemediği şeyler olmasını ister. Tipik Mars etkisi vardır.

Bu liste düşündükçe uzatılmaya son derece müsait bir listedir. Benim bir kopyam olsa ve onunla yaşamak zorunda kalsam beni, bende sevemezdim. Çok ukala, sinsi, pişkin, kıskanç, dik başlı, inatçı, herşeye burnunu sokan… Aynı ortamda ikinci bir benle yaşayamazdım. Başkaları nasıl sevsin. Yalnız olmak en azından her istediğimizde bu yüzden çok önemli…

Akrep burcunun sevilmemesinin nedeni daha çok kolay bir insan olmaması ile ilgilidir. Kolayca yönlendirilemez, etkilemek ve istemediği bir şeyi yaptırmaya çalışmak zordur, yalnız takıldığı için başkasına muhtaç olmadan her işini kendisi yapmaya çalışır, gururludur, herşeyi hemen kabul etmez..

İnsanlar kolayı olanı severler, Akrep burcu kolay anlaşılabilen bir burç değildir.

Bir de doğum haritasında sert etkiler almışsa insanı kolayca gerip sinir edecek bir yapıya sahip olabilir. Bunun için özel bir çaba harcamasına da gerek yok, gözlerini üzerinize dikip düz, soğuk, derin ve ruhsuz bir şekilde bakması yeterli.

Öyle bir bakar ki, baktığı insanlar kendilerini suçlu hissederler. Her an üzerine atlayıp bir şeylerle suçlayacakmış gibi dururlar. Bunu bende yapıyormuşum farkında değilim, ilk öğrendiğimde şaşırmıştım. O zamanlar burç etkileri ile bu kadar ilgili değildim.

korkutuyorsun beni” bunu size baktığı için birine söyleme ihtiyacı duyuyorsanız işte o akrep burcudur veya akrep burcu etkisi almıştır. Akrep burcunu çoğu insan sevmez ama mecburen saygı duyup çekinirler.

Ne zaman ne yapacağı belirsiz

İyi bir dinleyici olduğunuz için arkadaşınız yanınıza gelir ve anlatmaya başlar. Belli ki çok bunalmış ve sıkılmıştır. Birileri içine dert etmiştir. Anlatır, anlatır, anlatır… Siz analizler yapıp ona yardımcı olmak için önerilerde bulunursunuz, boş konuşmazsınız, ciddi ciddi faydalı olmaya çalışırsınız.

Anlatmaya devam eder. Bir akrep burcu söylediklerinin boşa gittiğini ve dikkate alınmadığını görünce aniden kendisini hafife alınmış hisseder ve sert tepki gösterebilir. Gözlerinizi sonuna kadar açıp tüm yüz hatlarınızı gererek gama frekansı ile yayına geçersiniz. Artık dinlemeyi bıraktığınız insana “yeter” kelimesinin neden insanlara isim olarak konulduğunu anlayacağı dilden anlatırsınız.

İlk kez yaşamışsa neye uğradığını şaşırır. Çöp kovası mıyım ben hiç boşaltmadan sürekli atıyorsun içine. Ben sorun yaşadığımda senin yaptığını yapsam dayanabilir misin?

Bu durumda bir terazi burcu olmak gerekir. Ortamı ve iletişimi dengede tutmaya çalışır. Üzülür ama üzmez. Balık, yengeç veya ikizlerde olabilir. İkizlerden fırsat bulup konuşabilirse… Akrep olunca “herşey senin istediğin gibi gitmez, sınırlarım var” der ve size net hatlar çizer. Orada dur bakalım….

Kaç insan bunu sevebilir ki? İnsanlar herşeyin kendi istedikleri gibi olmasını ve memnun edilmeyi severler. Akrep burcu bilinçli bir tercihle sınırlar çizmez, istese de bir noktaya kadar zorla sabredebilir. Sonunda pençesini geçirip can yakar. Mars etkisi ile sınıra kadar sabretmiş bir akrep burcu, tehlikeli bir savaşçıdır.

Akrep Burcu Neden Sevilmez?

Akrep burcu neden sevilmez? Çünkü başkasına çok az ihtiyaç duyar, yalvarmaz.

Akrep burcu neden sevilmez? Gerçekten gıcıktır. Sinir sistemi ile oynamak özel ilgi alanıdır. Bundan keyif alır.

Akrep burcu neden sevilmez? Unutmaz. Yıllar sonrada olsa yapacağını yapar, “hatırlar mısın, şu zamanda…” diye başlar. Siz hatırlayamaz ne olduğuna anlam bile veremezsiniz.

Akrep burcu neden sevilmez? Yalnızlığı sizden daha çok sever.

Akrep burcu neden sevilmez? Duymak istediğinizi değil, gördüğünü söyler.

Akrep burcu neden sevilmez? İnsanı sadece bakışları ile kolayca komplekse sokabilir.

 

Her insan aynı değildir. Her burçta aynı değildir.

 

İlgili Konular

Akrep Burcu Özellikleri

Akrep Burcu Erkeği Özellikleri

Akrep Burcu Kadını Özellikleri

 

www.akreportal.net

24 Mayıs 2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Site içerikleri izinsiz ve aktif linkle kaynak gösterilmeden, yasalara aykırı bir şekilde kopyalanarak ve kelimeler değiştirilerek, sesli, görsel ve video formatında farklı kaynaklarda yayınlanamaz. İçerikler sadece RSS özeti ile devamı makalelere link verilerek kullanılabilir. Sitemizde yayınlanan makaleler, okunarak/dijital veri halinde kaydedilerek/ sesli ve görüntülü video halinde youtube ve benzeri siteler üzerinde; video altında, yararlanılan makaleye aktif link verilmeden, videoda kaynak site adresi belirtilmeden ve özel izin alınmadan yayınlanamaz. Aksi durumlarda 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu 71/1, 2, 3 ve 5. maddeleri ve ilgili diğer maddelere dayanarak yasal işlem başlatılacaktır.
DMCA.com Protection Status
error: Korumalı İçerik!